Cyberpunk 2077 haritası sızdırıldı, Witcher 3'ten küçük olacak

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 5.10.2020 - 13:50
Cyberpunk 2077 haritası sızdırıldı. Witcher 3'ün haritasından daha küçük ve daha yoğun olduğu gözümüze çarpıyor. "NightCity.rar" da diyebiliriz.

CD Projekt RED'in beklenen RPG'si Cyberpunk 2077 için yeni bir sızıntı haberimiz var. Merakla beklenen Cyberpunk 2077 haritası sızdırıldı. Bugün Twitter üzerinde bir kullanıcı haritayı paylaştı. Bazı oyuncular için üzücü, bazıları için ise sevindirici olabilecek görüntüler var.

Cyberpunk 2077 haritası daha küçük ama daha yoğun olacak

Night City için daha küçük ve daha yoğun olacağını söylemek mümkün. Kompleks ve dolu dolu bir şehir olmasına karşın Witcher 3'ün haritasından daha küçük olduğunu görüyoruz. Ancak şöyle de bir durum var ki harita sadece kuş bakışı şehrin boyutlarını gösteriyor. Bu da keşfedebileceğimiz ya da göreceğimiz gökdelenlerin kaç katlı olduğunu göstermiyor. Yani şehrin karmaşık bir yapıda olması aynı zamanda keşfedilebilecek çok fazla yanı olduğunu da gösteriyor. Farklı bölgelerin farklı atmosferleri olacağını yalnızca haritaya bakarak bile söyleyebiliriz.

Cyberpunk 2077 haritası sızdırıldı, Witcher 3'ten küçük olacak

CD Projekt RED'in daha önce de Cyberpunk 2077 haritası için yoğun ve dolu dolu olduğunu söylediğini biliyoruz. Night City'nin Witcher 3 haritasından daha küçük olması ve aynı zamanda oyunun Witcher 3'e nazaran daha kısa olacak olması aslında oyuncuların isteği doğrultusunda şekillendi. CDPR geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklama ile "Witcher 3'ü oynayan oyuncuların bir kısmı oyunu bitirememişti" diyerek Cyberpunk 2077'nin hikayesinin daha kısa olacağını bildirmişti. Ancak bildiğiniz gibi Witcher 3 uzun seyahatlerle bir görevden diğerine gittiğimiz bir oyundu, Cyberpunk'ın bunun gibi olmasını bekleyemeyiz. Night City daha yoğun ve daha küçük bir şehir olacak. Ancak yine de zaman alan bir oyun olacağını eklemek gerekiyor.

Cyberpunk 2077 için yazdığımız ikinci ön inceleme Night City'nin detaylarına ve tarihine değiniyor. Şehrin bölgelerine, çetelerine, yapısına ve ne kadar tehlikeli olduğuna değindiğimiz yazımız yayınlanmış durumda. Dilerseniz onu da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. CD Projekt RED'in beklenen RPG'si 19 Kasım 2020 tarihinde çıkıyor. Steam ve Epic Games Store üzerinde ön sipariş fiyatı an itibariyle 249,00 TL. Bu tarz kapsamlı ve büyük bir oyun için çok olmasa da uygun bir fiyat olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim muadilleriyle karşılaştırdığımızda önümüzde inanılmaz rakamlar çıkabiliyor. 


Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 03:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 15:10
Bu oyunun tek kusuru var tps olmaması fpsde olabilir ama gta 5deki gibi muhakkak tps fps arası geçiş yapılmalydı umarım modcular el atar bu duruma
MK Okuru
MK Okuru 11.10.2020 13:33
Oyun fps olarak tasarlanmış karakter animasyonlarıda haliyle ona göre. Mod çıksa dahi seni tatmin edeceğini sanmıyorum
MK Okuru
MK Okuru 7.10.2020 02:41
ne alakası var adam istediği gibi kıyaslayabilir, tamam gta 5 ile aynı türde değil birisi aksiyon diğeri rpg ozaman Skyrim ile kıyaslayabiliriz hem tps hem fps mevcut oyunda ve aynı zamanda rpg? demekki istenirse yapılıyormuş illa da oyuncuya fps dayatmanın mantığı yok. asıl senin kafana yazık
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 15:38
daha haala GTA 5 ile kiyaslaniyor yazık kafana
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2020 09:03
''Bırak tüm dünyaya satma da 4 te 1 ne sat ama oyunun ağırlığı olsun bla bla.''Hayatımda böyle saçma sapalak bir yorum daha görmedim
Kalan Karakter : 300 Gönder
taylanz
taylanz 5.10.2020 15:05
Oyunu bitirememe bahanesini öne sürme CDPR abi, çünkü sinir bozucu. Sen sanat, oyun mekaniği ve hikaye olarak yapman gerekeni yap bitiremeyenin daha önemli işi vardır, çocuğu olmuştur, hasta olmuştur sana ne. Oyuncunun ne istediğine projeksiyon yapma kafası yüzünden ortalık mobil, free2pla oyun kaynıyor. Bırak tüm dünyaya satma da 4'de 1',ne sat oyununu ama ağırlığı olsun, sanat içerik olsun.

CDPR, baştan beri FPS bir cyberpunk işine girmeyecekti. Videoları izliyorum ve vay anasını diyemiyorum bir türlü. Oyunun cyberpunk şehir simülasyonu + rage 2 kafasında orta karar bir şey olmamasını ne kadar istersem isteyeyim bu oyunun karmaşık yapısı nedeniyle bir şeyler witcher 3 gibi sağlam ve vurucu olmayacak gibime geliyor. Witcher 3'de de bazı teknik ve oyun mekaniği unsurlarında sıkıntılar yok değildi ama gerçekten ruh vardı, oyunun dünyası oldukça kuvvetli şekilde veriliyordu.

Her tarafta vurdu kırdının olduğu soğuk bir cyberpunk temasında bu nasıl sağlanacak, sağlanamazsa biz oyunun sonunda ne hissedeceğiz. Bilemiyorum Altan.
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2020 02:37
bence olay sadece bitirmek veya bitirmemek değil. bana kalırsa adamlar hikayeyi sakız gibi uzatmaktan kaçınıp hikayeyi daha kısa yapıp oyunun diğer mekaniklerine ve yan hikayelere odaklanmışlar. Tabi benim söylediklerim sadece bir düşünce. bu düşündüklerimin doğru mu eğil mi oyum cıkınca bakarız:)
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 20:44
-Yorumumun devamı

Buna bakılırsa oyunu oynayan 3 kişiden 2sinin oyunu bitirmediğini rahatça söylebiliriz. Hem cyberpunk witcher kadar uzun olmayacak demek kısa bir oyun olacak demek değil. Son olarak oyunu oynamadan yapılan eleştirilerin %90ı boş önyargıdan ibaret. Bunu en güzel TLOU 2de gördük.
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 20:40
Ya kardeşim adamlar aynı oyunu mu çıkarsaydı? Farklı bir fantezi evreni yaratma yoluna gitmişler ve bunu yaparken de ileri bi gelecek hayal etmişler. Oyunun uzunluğa gelirsek witcher 3ü 5 kez bitirdim ve gerçekten uzun bir oyun. Oyunu playstation üzerinden oynayan insanların %70i bitirmemiş.
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 15:37
Cyberpunk'ın Witcher 3 kadar vurucu olabilmesi için onun da serinin 3.süne kadar gelmesi gerekir bence. Bütün karakterleriyle konusuyla ve en önemlisi tasarımıyla kendinden önceki witcher'ların toplamıdır W3. Adam bu iyiydi bu kötüydü diyecek, ileri serilerde tam bir masterpiece ancak çıkaracaktır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 15:04
Boş boş gezilip en sonunda sıkılıp güzelmiş diyerek kenara attığım oyunları saymakla bitiremem. Bilen bilir vampire masquerade diye bir oyun vardı. Haritası bunun 50 de biri değildi belki. Ama öyle dolu içeriği vardı ki asla sıkılmadan saatlerce kendini oynatıyordu. Cyberpunk beklentim de bu yönde.
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 20:45
Harita küçük olsun, içerik bol ve kaliteli olsun. Bıktık artık saatlerce yol gitmekten büyük haritalarda.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2020 17:41
Hayret büyüklüğü değil işlevi önemli diyen çıkmamış henüz :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 haritası sızdırıldı, Witcher 3'ten küçük olacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×