Daha önce kapatılan Booking.com bu sefer geri mi dönüyor?

Daha önce kapatılan Booking.com bu sefer geri mi dönüyor?

Furkan Güler
Furkan Güler 21.02.2018 - 13:38
Yetkililer, olumlu adımlar atmaya başladılar.

Dünyanın en çok tercih edilen turizm ve otel rezervasyonu servisi olan Booking.com, hatırlayacağınız üzere geride bıraktığımız yıllarda Türkiye'de kapatılmıştı. Vergi durumları nedeni ile Türkiye'den çekilen Booking.com, son çıkan haberlere göre Türkiye pazarına tekrar giriş yapmak için hükümet ile görüşüyor. Global anlamda turizme büyük bir katkı sağlayan Booking.com'un kapatılmasından sonra, ülkemizin turizm sektörü de orta derecede bir darbe almıştı. Bu yüzden hükümet yetkilileri gerekli olumlu adımları atmaya başladılar.

Bloomberg'e konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Booking.com'un şu anda sergilediği tutumun 1 yıl öncesine göre daha olumlu bir noktada olduğunu belirtti.

Zeybekçi, "Yurt dışından yabancılara Türkiye'nin pazarlanmasıyla ilgili Booking'in bir problemi yok zaten. Türkiye'deki Türk turizm alanlarını, tesislerini Türklere pazarlayıp da buradan elde ettiği gelire karşılık kestiği ya da kesmediği faturalarla ilgili sıkıntı yaşanıyor. Burada da bir çözüme doğru yaklaşıyor, kabul ediyor gibi." ifadelerini kullandı. Umarız Booking.com en kısa süre içerisinde tekrar açılabilir. Çünkü ülkemizden yurtiçinde seyahat eden vatandaşların da kendi yaşadıkları şehirler dışında otel bulma sıkıntısı, Booking'in kapatılmasından sonra daha da arttı.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 23:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×