Day of the Zombie

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Seneler sonra çıkagelen karbon kopya!
Platformlar PC
Day of the Zombie
  • Yapımcı - Yayıncı Brainbox Games - Groove Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 21
Artılar Düşük sistem ihtiyacı
Eksiler Oyunun tamamı
Bazı yapımcıları anlamak pek mümkün değil. Daha önce geliştirdikleri bir oyunu alıp, üstünde az biraz değişiklik yaparak yeni ürün diye piyasaya sunabiliyorlar. Kısaca kim yerse taktiği… Brainbox Games geleneği bozmamış, dört sene önce çıkan Land of the Dead’in ismini Day of the Zombie diye değiştirip, kopyasını çıkarmışlar.

Yaşayan ölülerin ziyafet gecesi!


Çizgi roman tarzında olayları anlatan sinematikten sonra kontrol bize geçiyor. En başta yönettiğimiz kişi bir öğrenci. Karakterimiz dışarıdaki sesleri duyduktan sonra yaşayan ölüler gerçeğiyle karşılaşıyor. Kız arkadaşını arıyor ve klişe olarak ulaşamıyor. Hem kendini hem de kız arkadaşını kurtarması gerekli. Böylece maceraya başlıyoruz. Oynanış oldukça basit. Kilitli olan kapıları açmak için anahtarı bulup, bu sırada önümüze çıkan zombileri öldürüyoruz. Gidilen yer yön belli, bölümler içinde kaybolma şansınız yok. Oldukça çizgisel ilerleyen Day of the Zombie’nin ölüleri sayıca bol, ancak hepsi zeka yoksunu. Üstünüze gelip, belli aralıklarla sadece vurmaya çalışıyorlar ki, bunu yapamadıkları zamanlara da denk gelebilirsiniz. Duvarları veya kapıları kırıp karşımıza çıkabiliyorlar, ancak hatalar zincirleri buralarda devreye giriyor. Aynı yerde sıkışıp kalan, kaplama içine giren, bir yere takılıp kalan zombiler göreceksiniz. Beyzbol sopasının darbesiyle kaplama içinden geçip, kendini diğer odada bulan düşmanlara şahit olabilirsiniz. Zombiler çeşitli. Yavaş yürüyenler olduğu gibi, yerde tazı gibi üstünüze koşturanlar da var.

Day of the Zombie
"Yapımda kaplama içine geçmiş karakterlerle birçok kez karşılaşabilirsiniz."

Kürek, çekiç, tüfek, makineli tüfek, sniper, molotof kokteyli gibi silahlara sahibiz. Silahların bazılarının özel vuruşları da var. Mesela kürekle veya beyzbol sopasıyla yavaş, ama ağır bir darbe indirebilirsiniz. Çevrede de cephane ve sağlık paketleri bulunuyor. Day of the Zombie’nin, Land of the Dead’e göre değişik kısmı olayları farklı kişiler tarafından göstermesi. Öğrenci olarak başlarken, sonraki başka bir bölümde sniper ile çiftlik evinde zombi avlayan bir başkasını yönetiyoruz, güya olaylar değişik açılarda anlatılıyor, ama bu oynanışa ve içeriğe bir farklılık katmıyor.

İyi bir nokta gözükmüyor

Grafikler de aslında seneler önce çıkan oyunla aynı. Herhangi bir değişiklik yok. Zamanın gerisinde kalan görsellik, modellemeler, kaplamalar, oyunun sunmak isteyip de başaramadığı korkutucu atmosferi gülünç duruma sokabiliyor. Sesler iyi değil, yine de sinematik anlatımda ve arada yapılmış seslendirmeler var, bunu eksik etmemişler. Eğer oynayan olursa multiplayer seçeneği de bulunuyor. Land of the Dead’le aynı alt yapı ve malzeme olunca sistem gereksinimi düşük oluyor. Sonuç ise tam bir fiyasko. Neden böyle bir oyun yapılmış orası muamma.
Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2022 14:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Day of the Zombie

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×