DayZ'nin grafik motoru güncelleme ile baştan aşağıya değişiyor

DayZ'nin grafik motoru güncelleme ile baştan aşağıya değişiyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 6.04.2018 - 15:01
Bohemia ekibinde yeni arayışlar

Zamanında oldukça başarılı olsalar da Battle Royale tarzındaki oyunlar şu sıralar PUBG ve Fortnite karşısında kan kaybetmeye devam ediyor. Bu sebeple farklı yöntemleri deneyen firmalar, rekabette ayakta kalabilmek için ataklarına da devam ediyor. Nihayetinde bu sebeple H1Z1 bedava olmuştu. Bir diğer Battle Royale oyunu olan DayZ'den ise çok daha farklı bir atak geldi.

DayZ'nin grafikleri baştan aşağıya değişiyor

Oyunun geliştirici ekibi olan Bohemia'dan Eugen Harton, yaptığı açıklama ile çok yakında DayZ'nin grafiklerini baştan aşağıya değiştireceklerini belirtti. Ekibin şu sıralar yoğun bir şekilde grafik motoru üzerinde çalıştığını belirten Harton, yenilenen bu grafik motorunun birkaç hafta içerisinde oyuna entegre edileceğini de sözlerine eklemiş. "DayZ'nin yeni grafik motorunu PC versiyonu için birkaç hafta içerisinde yayınlayacağız." diyen Harton,  Xbox platformundaki Game Preview sistemi için ise bu yenilenmenin ilerleyen dönemlerde olacağını açıkladı. Ayrıca yapılacak güncelleme ile birlikte DayZ için yepyeni bir sayfanın açılacağını da söylemiş.

Açıkçası grafik motorunun yenilenmesi DayZ'yi ne denli etkileyecek merak ediyorum. Ama genel gidişata bakacak olursak DayZ'nin atağa geçmesi için grafiklerden çok daha fazlası gerekecek.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 04:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.04.2018 01:39
dayz survival oyunudur battle royale değil.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2018 22:06
Bu oyun öldü hala gömmediler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Manhunt Two
Manhunt Two 6.04.2018 15:55
Dayz zaten şuan eskisi kadar kötü bir oyun değil ama geliştirme ayağına erken erişimden çıkarmadıkları için oyuncular haklı olarak pek fazla oynamıyor.
Manhunt Two
Manhunt Two 7.04.2018 19:35
17:52 Para tuzağı olabilir ama şu anki ekip başka bir ekip ve oyun şuanda çöp değil daha da oynanabilir bir hale gelecektir elbette ki.
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2018 17:52
Bu geliştirme ya da erken erişim değil ki? Para tuzağı. Arma 2 haritaını kakaladılar, 2013 sonu herkese bi hype geldi ve çoğunluk bu çöpü aldı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2018 15:29
Ersin beni hatirladin mi
-Dayz’ci
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×