Delta Force: Black Hawk Down - Team Sabre

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Başarısız bir oyuna başarısız bir ek görev paketi
Platformlar PC, PC
Delta Force: Black Hawk Down - Team Sabre
  • Yapımcı - Yayıncı Ritual Entertainment - Novalogic
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 55
Artılar Sevenleri için ideal bir paket
Eksiler Kötü grafikler, başarısız yapay zeka


Geçen sene bu zamanlarda çıkmıştı Delta Force: Black Hawk Down. Filmin, bünyemde yarattığı büyük etki ile oyuna resmen atlamıştım. Oyun tek başına çıkmaktansa hepimizin bildiği Delta Force serisinin devamı olarak çıkmıştı. İşin içinde Novalogic firmasının olması oyunun kaliteli olacağı izlenimi yaratmıştı. Fakat bir kaç saatlik oynayışın sonunda oyun benim için büyük bir hayel kırıklığıydı. Aradan 1 yıl geçti ve anlaşılan oyun çok sattığı için bir ek görev paketi piyasaya çıktı. Dikkat etmekte yarar var oyun tek başına oynanmıyor orjinal Black Hawk Down'u yüklü olarak istiyor. Bu kez yapımcı firma ise Ritual.

1 yıl boyunca neler yaptın bakalım Ritual?

Kolombiya ve İran'da geçen, 2 adet "0" km single-player görev paketi eklenmiş. Bunların her birinde de üçer görev bulunmakta. Yeni görevlerin dışında bir kaç adet yeni silah ve araç eklenmiş. 30 tane multi-player düşkünleri için yeni harita ve oyunun daha rahat modifiye edilebilmesi için genel motor yenilenmiş. Bu sayede artık oyuncular LAN partileri sırasında kendi hazırladıkları modlar ile 50 kişiye kadar multi-player yapabilecekler. Tabiki 50 tane arkadaş ve onların pclerini sığdırabilecek kadar büyük bir eviniz var ise. Bu yeniliklerin dışında sağolsunlar oyun içi hemen hiçbir şeyi değiştirmemişler. Hala eski oyunda olan hatalar mevcut. Nedendir anlamadım bu hataları sonradan fark eden yapımcı firma daha oyun çıkalı bir kaç gün olması karşın hemen yüklü bir yama çıkarttı. Fakat bu yamayı yüklememe rağmen bazı hatalar düzelmedi. Eski oyunda bulunan yapay zeka hataları hala var. Emrinizdeki askerler sizi takip ederken bir yerlere takılabiliyorlar, hadi kendi askerlerinizi geçtim düşmanlarınız da inanılmaz derecede aptal. Öyle bir dengesizlik var ki anlamak imkansız. Yeri geliyor 5 kişi tarafından etrafınız sarılıyor fakat herkes mal mal yüzünüze bakıyor kurşun sıkmaktansa, yeri geliyor alakasız bir yerden kurşun yiyor ve ölüyorsunuz. Görevler güzel tasarlanmış fakat oynanış hiç zevk vermiyor. Koşa koşa ilerleyip yüzünüze bakan düşmanları öldürüp bitiriyorsunuz. Aslında oyun kolay değil fakat yapay zeka sorunlu. Çünkü bazı görevler aşırı zor ve tekrar tekrar oynamanız gerekiyor. Yani kısacası oynanabilirlik pek geliştirilmemiş.

Görsel bakımdan ne yaptın Ritual?

Görsel açıdan ise Team Sabre aynı oynanabilirlik gibi sınıfta kalıyor. Grafik motorundaki ufak hatalar giderilmiş ve gerisi aynen bırakılmış. Aynı kötü modellemeler, kötü patlama efekti ve özensiz çevre grafikleri kendini tekrarlamış. Ayrıca şimdiye kadar gördüğün en kötü gece görüş sistemi de bu oyunda. Grafiksel bakımdan tek hoşuma giden nokta su efekti ve fiziği. Gerçi çok başarılı değil fakat görüntü olarak iyi sayılır. Yani grafik bakımında da bir şey beklemeyin. Yeni çıkan bir çok oyunda grafiklere bakınca ağzımız açık kalırken, hala bu tarz oyunların yapılması çok ilginç. Sesler için ise 5.1 desteği sağlanmış ki hoşuma giden nadir noktalardan biri de bu.

Son Sözler :

Eğer önceki oyunu sevdiyseniz ve oynadıysanız bu oyunu da oynayabilirsiniz. Genel olarak hiç başarılı olmayan bir oyun fakat zaman geçirmek için oynanabilir. Eğer bu tarzdan gerçekten hoşlanıyorsanız yakında çıkacak olan Vietcong Fist Alpha'yı beklemek çok daha mantıklı olacaktır.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 22:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
Delta Force: Black Hawk Down - Team Sabre

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×