Derste PS4 oynamaya kim hayır diyebilir ki?

Emre Günen 16.09.2014 - 15:55
Bu okulda oyun oynamak serbest!
Hepimizin hem fikir olduğu bir konu varsa o da okulun sıkıcı bir yer olduğudur herhalde. Sıraların başında dizilmek ve akşama kadar ders dinlemek hepimiz için geçmeyen vakitler zinciridir. Son zil saatinin bir an evvel gelmesini bekler dururuz. Peki ya sınıfımızın içi PlayStation 4 ile dolu olsa, yine bir an evvel kaçıp kurtulmak ister miyiz?

Derste PS4 oynamaya kim hayır diyebilir ki?
İnanması güç ama Güney Kore'deki Sangmyung Üniversitesi, Sony ile anlaşmaya girerek oyun endüstrisi için eğitim alan öğrencilerinin sınıflarını tıka basa PlayStation 4 ile doldurmuş. Bilgisayar oyunları tarihi, oyun grafikleri ve oyun müzikleri hakkında özel bir sınıf açarak, öğrencilerin PlayStation 4 ve PS Vita ile tanışması sağlanacak. Üstelik her öğrenciye de ayrı ayrı birer konsol verilmek kaydıyla...

Günün birinde yaman birer oyun geliştiricisi ya da profesyonel bir oyuncu olmaya aday gençler, özgürce konsollarını oynabildikleri için oyun dünyasına adım attıklarında 1-0 önde başlayacaklar. Ülkemizde böyle şeylerin hayal olduğunu bilsek de insan umut etmeden duramıyor.
Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2024 07:38
Kalan Karakter: 300 Gönder
Derste PS4 oynamaya kim hayır diyebilir ki?
İlginizi Çekebilir