Din adamları Harry Potter kitaplarını yaktı

Furkan Güler
Furkan Güler 2.04.2019 - 10:58
Kitaplardan ne istediniz?

Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden bir tanesi olan Harry Potter serisi, tüm dünyada milyonlarca hayran kitlesine sahip. Filmleriyle de ön plana çıkan seri bu kez apayrı bir yerde olay oldu. Polonya'dan aktarılan habere göre rahipler, Hıristiyan öğretisine aykırı olduğu gerekçesiyle Harry Potter ve Alacakaranlık serisine ait kitapları yakmış. Katolik kilisesine ait olan Gdansk'lı rakipler, kitapların yanında birkaç pagan tanrısının resmini de ateşe verdi. Daha sonrasındaysa kilisenin Facebook sayfasından açıklama yapıldı. Açıklamada pagan tanrılar ve büyük kitaplarının yakılmasını emreden İncil pasajlarına yer verildi. Yapılan bu eylemden sonra Harry Potter hayranları ise kilise rahipleriyle sosyal medyada dalga geçti.

Din adamları Harry Potter kitaplarını yaktı

Son olarak Fantastic Beasts film serisiyle sinemaya boy gösteren Harry Potter evreni, kemik kitlesini oldukça büyüttü. Senaryo anlamında pek beğenilmeyen ikinci yapım, sürprizleri sayesinde hayranlarını şaşırmıştı. Harry Potter evreninde önemli değişiklikleri açığa çıkartan film serisi önümüzdeki yıllarda devam edecek. Diğer bir yandan yıllar sonra politik ayrımcılık akımına kapılan JK Rowling ise bu sıralar takipçileri tarafından eleştiriliyor.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2023 22:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2019 08:55
yobaz her yerde yobaz, bu din çok tehlikeli birşey
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2019 14:15
ağaç katilleri, o kitaplar bir ağaçtan yapıldı, o ağaçtan yapılan sayfaların tek amacı bize sevgiyi, arkadaşlığı, kötülüğe karşı savaşmayı, en karanlık anlarda bile umut bulmayı öğretmekti. en büyük günahkarlar sizsiniz, en güzel olması gereken dini toplu kontrol ve bankaya çevirdiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2019 12:19
bütün dinler aynı kökenden çıkma " yani yaratan gücün işi gücü yokta " yer yüzüne elçi gönderecek ve insanlar bana tapsın diyecek kadar aciz " biraz komik
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2019 08:45
Aynen , şarap içersen yakarım , bana taparsan hurili şarap mahseni veririm.Al buda elçim ona anlattım oda yazdı kurallarımı... falan filan ....
zeknoss
zeknoss 2.04.2019 19:48
yani yaratan varlık seni "öylesine" ya da "kaza eseri" yarattı öyle mi? kaza kurşunu bir nesilden ne beklenir ki zaten...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.04.2019 17:27
Allah sizi bildiği gibi yapsın saçmalık resmen
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2019 20:22
Sanki adamlar gerçekten büyü yapıyor expekto patronum diyince elinden bir şey çıkmadığına göre bunda da yakılacak bir şey yok... Tamam dinde büyü yapmakta yaptırmakta günah ama bunlar onun gibi bir büyü değilki gerçek olmayan uydurma büyüler
Kalan Karakter : 300 Gönder
Din adamları Harry Potter kitaplarını yaktı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×