DirectX 11.2, Windows 8.1 ve Xbox One’a Özel Olacak

DirectX 11.2, Windows 8.1 ve Xbox One’a Özel Olacak

Kerem Enginar
Kerem Enginar 10.07.2013 - 17:33
İşler çok karışacak!
Microsoft, DirectX 11.2 sürümünün Windows 8.1 ve Xbox One‘a özel olacağını onayladı. Önemli değişiklikleri beraberinde getirecek bu sürümün  neden özel olarak bu platformlara sunulacağına dair bir neden belirtilmiyor.

Microsoft’un geçtiğimiz hafta Build etkinliğinde tanıttığı DirectX 11.2′in en önemli özelliklerinin başında “ tiled resources” yani bölünmüş kaynaklar geliyor. Bu özellik sayesinde geliştiriciler oyun dokuları için hem grafik birimini hem de belliği kullanabiliyorlar. Bu sayede grafik biriminin yükü azalırken daha yüksek çözünürlüklü grafiklerin önü açılıyor.  Bunun yanı sıra performans anlamında da DirectX’in bu sürümüyle önemli yol kat edilmiş olacak.

Microsoft’un bu hamlesiyle beraber bu sürümden sadece Windows 8.1 ve Xbox One kullanıcıları faydalanabilecek. Yani bu da demek oluyor ki Windows 8 kullanıcıları bu sürümden mahrum kalacak; ancak Windows 8 kullanıcılarına yükseltme sürümünün bedava sunulması gibi bir ihtmal de bulunuyor. Bekleyip göreceğiz.

DirectX 11.2, Windows 8.1 ve Xbox One’a Özel Olacak
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 16:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×