Disney, Marvel'ı yutuyor!

Disney, Marvel'ı yutuyor!

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Disney, Marvel'ı yutuyor!


Çizgi roman devi Disney’in kollarında. Firmanın dün verdiği bilgilere göre Disney, Marvel Entertainment’ı devralacak. Bunun için hisse başına 50 dolar ödenecek ki bu da güncel kurun yüzde 30 üstünde bir rakam. Devir işlemi toplam hacminde yaklaşık 4 milyar dolar tutacak.

Çizgi roman yayınevi Marvel; Spider Man, Hulk, Iron Man, Fantastic Four ve Thor gibi markaların sahibi. Firma kendi film yapım bölümünü kurduktan sonra oyun pazarına da el atmıştı. Disney kendi oyun stüdyosuna sahip olduğundan, markları kendi kullanmak isterse lisans anlaşmaları da işe dahil olacak.

Marvel’ın şu anki lisans ortakları Gazillion, Activision Blizzard (Marvel: Ultimate Alliance 2, Spider-Man: Web of Shadows ) , THQ (Marvel Super Hero Squad) ve Sega (Iron Man 2).

KAYNAK
Disney, Marvel'ı yutuyor!
4players.de

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 16:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×