1/11

Divine Divinity

Deniz Göle
Deniz Göle 3.06.2010 - 12:31
2002 yılının en başarılı FRP oyunlarından biri şüphesiz DD idi.

Bu tam çözüm warrior karakteriyle normal mode'da bitirilmiştir. Ayrıca bu tam çözümde ana questleri ve oyunu bitirebilmek için çözmek zorunda olduğunuz minimum yan questleri bulabilirsiniz. Onun dışındaki questlerde bir sorununuz olursa bana mail atabilirsiniz.

Divine Divinity nette veya dergilerde yapılan yorumlarda Baldur's Gate'e eşit değerde bir oyun kabul ediliyor. Oynanış açısından benzerlikleri bulunsa ve grafikleri BG'ye oranla daha gelişmiş olsa da BG'nin o büyük ve birçok süprizlerle dolu dünyası yanında Divine Divinity biraz sönük kalıyor. Fazla uzatmayalım ve hemen tam çözüme geçelim. Yapacak çok işimiz var.

Aleroth
Oyuna yatağımızın yanında başlıyoruz. Sağlık ve mana için bu yatağı ihtiyacınız oldukça kullanabilirsiniz. Yatağın yanındaki healing potion'ı alalım. Ayrıca odanın içindeki sandıktan altınları da alalım. Merdivenden yukarı çıkın ve sola dönün. Burada Joram sizinle konuşacak. Size Aleroth'tan ve Mardaneus'un delirmesinden bahsedecek. Ayrıca ne isterseniz evinden alabileceğinizi söyleyecek. Joram'ı kırmayarak kabul edelim. Sağ taraftaki odadaki rafların en alt bölmesindeki altınları da alalım. Sol taraftan dışarı çıkalım ve Lanilor ile Mardaneus'un tartışmasına tanık olalım. Tartışmadan sonra Mardaneus'un evine doğru yola koyulalım. Bir süre güneye gidelim daha sonra da batıya. Burada gene Mardaneus ile Lanilor'un tartışmasını seyredelim iyice kafayı yiyen Mardaneus, Lanilor'u iblis sanacak ve donduracak. Onu kurtarmak da bize düşecek. Donmuş olan Lanilorla konuşalım. Bize kendisini ancak gene Mardaneus'un kurtarabileceğini söyleyecek. Mardaneusla konuşmamız gerek ancak evinin kapısı kilitli. Lanilor'la tekrar konuşalım. Lanilor hemen evin sağında bulunan tahta kuyudan(wooden well) eve girebileceğimizi söyleyecek. Kuyudan aşağı inelim güneybatıdaki kapıdan ilerleyelim paketin üzerindeki anahtarı alalım ve aşağı doğru ilerleyelim. İki kapıyı da geçtikten sonra merdivenden yukarı çıkalım. Mardaneus'un evine girince onunla konuşmaya başlayalım. Ona Lanilor'u dondurduğunu söyleyelim. Mardaneus dışarı çıkıp Lanilor'u kurtaracak. Sonra Lanilorla Mardaneus hakkında konuşalım.

Güneydoğuya doğru ilerleyelim ve George'un dükkanına girelim bu sırada George biriyle tartışıyor. O çıkınca içeri girelim ve George'la konuşalım. Bizden Lanilor'un bahçesinden drudanae toplamamızı isteyecek. Hemen Mardaneus'un evinin kuzeyinde Lanilor'un evi var. Oraya gidelim ve Drudanae toplamak için izin isteyelim (Kendisini kurtardığımız için izin verecek). Bahçeye gidelim(bahçe evin hemen batısında) ve drudanae toplayalım. Bunu götürüp George'a verelim. O da bize 500 Exp. verecek.

Şimdi Mardaneus'u iyileştirmeliyiz. Lanilor'la konuşalım. Bize Mardaneus'un bir dönem catacomblara girdiğini ve oraya nasıl girildiğini anlatacak.

Catacomblara girmek için şehrin merkezindeki Mardaneus heykelinin olduğu yere gitmeliyiz. Heykelin çevresinde 4 küçük ejdarha heykeli var. Bunların hepsinin yüzünü kuzeye çevirince Mardaneus'un heykelinin olduğu yerde bir giriş açılacak. Buraya girmeden önce Lanilor bizimle konuşacak. Bize bir teleportu verecek ve zor durumda kalırsak kullanabileceğimizi söyleyecek. Ancak teleportun diğer yarısının nerede olduğu bilinmiyor. Bu yüzden teleportu diğer yarısını buluncaya kadar kullanmayacağız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×