1/2

DogTag

DogTag

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Bu sefer rota Doğu Afrika!
En gerçekçilik isteyen türlerin başında gelen, takım bazlı aksiyon oyunları camiasına katılacak yeni yapımımız DogTag. Kendisine Doğu Afrika’yı mesken tutmuş olan oyunumuzda, hikaye de şu şekilde gelişiyor; asiler bu bölgeyi birbirine katmışlardır. Ayaklanmaya son vermek ve bölgeye biraz olsun nefes aldırmak adına, özel US timleri olaya el koymak üzere bölgeye gönderilirler. Yalnız, bu gönderilmeden itibaren aksilikler timin peşini bırakmaz ve başımız da iyice derde girer. Bize düşen de, özel timimizle birlikte 15 görev boyunca mücadele edip operasyonu başarılı biçimde tamamlamak.

Ateş altında bir tim

Üçüncü şahıs görünümünden oynanacak DogTag’de, aynı anda kontrol edebileceğimiz 4 askerimiz olacak. Hepsinin özellikleri birbirinden farklı ve oynamaya devam ettikçe onların ne gibi yeteneklere sahip olduklarını sıcağı sıcağına keşfedebilme imkanına sahip olacağız. Hedef noktasını istediğimiz askerimizin üzerine getirip tıklayarak onun kontrolünü ele alacağız. Askerlerimizi kontrol ederken oldukça dikkatli olmamız gerekecek, çünkü kaybettiğimiz bir askeri tekrar diriltemeyeceğimiz gibi, timin ana lideri hayatını kaybettiği zaman, mevcut olan görev de başarısızlıkla sonuçlanmış olacak.

Askerlerimizin kontrolünden sorumlu olmak zor bir görev ve genel anlamda oynarken konsantre isteyen bir iş haline de gelebiliyor. O anki duruma göre ne şekilde davranmamız gerektiği ve askerlerimize nasıl komut vermemiz gerektiğini düşünmemiz gerekebiliyor. DogTag’de de tabii ki bu durumlar söz konusu ancak yapımcılar aksiyon seviyesinin hiç düşmeyeceğini ve zaman zaman çatışma şiddetinin artacağını da belirtiyorlar. Buralarda, vermemiz gereken komutlar ve uygulamamız gereken stratejilerin önemi daha da artıyor, ancak edindiğimiz bilgiye göre komut sistemi oldukça sade olacakmış. Basit komut sistemleriyle adamlarımızı yerleştirecek ve uygun aksiyonlarda bulunmalarını sağlayabileceğiz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×