Doom ve Quake'in MMO'su pek de olası değil

Mahmut Saral
Mahmut Saral 21.10.2010 - 10:36
Eğer böyle bir şey düşünüyorsanız, unutun gitsin
FPS oyunlarında önemli bir yeri olan id Software, şu an Doom 4 ve Rage üzerinde 2 ekip olarak çalışıyor. id Tech 5 grafik motoruyla hazırlanan bu yapımlar, önümüzdeki yıllarda bizlerle olacak. Rage, 13 Eylül 2011'de çıkacakken, Doom 4'ün de en erken 2012'de çıkacağı tahmin ediliyor. Peki id Software, bu oyunlarla veya farklı oyunlarla ilgili, farklı planlar düşünüyor mudur?

id Software kreatif direktörü Tim Willits, MMO oyunları üzerine konuştu ve Doom, Quake gibi oyunların MMO'larının yapılmasının düşünülmediğini belirtti. Aslında id, bu türde bir oyun yapmayı da düşünmüyor. Çünkü Tim Willits, bu tarz oyunların sürekli bir destek gerektirdiğini, kapsamlı yapılarından ötürü çok çalışmak gerektiğini belirtiyor.

Açıkçası id Software da her dakika başı bir MMO oyunuyla ilgilenip, yeni geliştirmeler yayımlayacak bir şirket değil. En iyisi herkes en iyi bildiği işi yapsın, MMO'larda Blizzard'a güvenimiz sonsuz.

Doom ve Quake'in MMO'su pek de olası değil
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 14:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Doom ve Quake'in MMO'su pek de olası değil

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×