Dragon Age: The Veilguard Oynanış Videosu Yayınlandı

Basın Bülteni 12.06.2024 - 12:02
Yeni yayınlanan Dragon Age: The Veilguard oynanış videosu, kendi hikaye anlatımı tarihini gözler önüne seriyor.

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyiminin ilk anlarını gösteren Dragon Age: The Veilguard oynanış videosu yayınlandı. Bu cesur ve destansı macera serinin en çok bilinen, zengin hikaye anlatımı, fantastik dünya kurma, yardımcılar ve kardeşlik ve önemli hissettiğiniz bir dünya özelliklerine ev sahipliği yapıyor.

20 Dakikalık Dragon Age: The Veilguard Oynanış Videosu Yayınlandı

Dragon Age: The Veilguard‘da güçlü Elf tanrıları ile yüzleşmek ve dünyaya yaptıkları yıkımı durdurmak için bir maceraya atılacaksınız. Kendi hikayelerine ve motivasyonlarına sahip ilgi çekici yardımcı kadrosuyla birlikte, cephe hattında savaşan Rook adındaki bir karakter olarak tanındığınız oyunda, Dragon Age tarzında yardımcılar, deneyimin merkezinde yer alıyor. Rook’un ayağa kalkıp bir ekip kurması ve güvenilen, beklenmedik bir lider olmak için özverili ilişkiler kurması gerekiyor. Dragon Age: The Veilguard dünya çapında 2024’ün sonbahar aylarında PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak.

Dragon Age: The Veilguard Oynanış Videosu Yayınlandı - 1

“Dragon Age: The Veilguard’ın geniş ve hikaye odaklı deneyiminin her anının etkili şekilde hissedilmesini istiyoruz.” diyor Dragon Age: The Veilguard’ın Oyun Direktörü Corinne Busche. “Oyuncular diğer tüm Dragon Age oyunlarına kıyasla daha fazla bölgeye yolculuk edecek ve inanılmaz zorlu düşmanları alt etmek için seviye atlamaları ve derin beceri ağaçlarını özelleştirmeleri gerekecek. Ayrıca çatışmalarımız, serinin bilinen derin RPG stratejisiyle anlık, akıcı kontrolleri birleştiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların, BioWare'in özenle hazırlanmış ve sürükleyici tek oyunculu RPG'lerinde bulunan hikaye anlatımını deneyimleyeceği için çok heyecanlıyız.”

Dragon Age: The Veilguard’da Solas'ın Elf Trickster tanrısı, Thedas'ı iblis dünyasından ayıran Veil’ı yerle bir etmek ve sayısız hayat pahasına da olsa halkının ölümsüzlüğünü ve şanını eski haline getirmek istiyor. Ancak ritüeli ters gidiyor ve en eski ve güçlü düşmanlarından ikisi açığa çıkarak en büyük korkuları gerçek oluyor. Rook'un bu iki güçlü tanrıyı durdurma macerası yaşayan şehirler, yemyeşil tropik bölgeler, kutupaltı ormanları, tehlikeli bataklıklar ve en ücra köşelere kadar Thedas'ın her yerine yayılacak ve Dark Spawn, Venatori Cultists ve Demons of the Fade gibi şeytani güçlere karşı dikkatli olmanız gerekecek.

Dragon Age: The Veilguard Oynanış Videosu Yayınlandı - 2

Dragon Age: The Veilguard'ın Öne Çıkan Özellikleri

  • Kardeşlik: Dragon Age: The Veilguard’ın yepyeni yardımcıları, Dragon Age tarihindeki en sürükleyici bireysel hikayelerden bazıları ile hayat buluyor. Geniş ve dinamik hikayeler ile ilişkilerinizi ve Veilguard'ın her bir üyesinin kaderini etkileyecek aşk, kayıplar ve karmaşık seçimleri içeren durumlar arasında yer alacaksınız. Veil Jumper Bellara, ölüm büyücüsü Emmrich ve özel dedektif Neve gibi yeni yardımcılar, Dragon Age efsanesindeki ikonik gruplardan çıkıp geliyor ve gelişmiş takım tecürbesi için bireysel beceri ağaçları ve özel ekipmanları bulunuyor. Seriye tam zamanlı yardımcı olarak geri dönen okçu Lace Harding gibi tanıdık yüzler de göreceksiniz.
  • Seçim ve Sonuçlar: Dragon Age: The Veilguard , sıra dışı hikaye anlatımı ve dünya kurma, her yardımcı için derin kişilikler, anlamlı seçimler ve etkili sinematik anlar sunarak serinin derin rol yapma temellerini güçlendiriyor. Yolculuğunuz boyunca yaptığınız seçimler oluşturduğunuz bağları ve kurduğunuz ilişkileri etkileyecek. 
  • Ustalıkla İşlenmiş Bir Deneyim: Karakter odaklı bir RPG olan Dragon Age: The Veilguard, BioWare'in hikaye anlatımı tarihine atıfta bulunan ustalıkla işlenmiş bir deneyim sunuyor. Deniz Feneri sayesinde dinlenebilecek ve sohbet ederek dünya hakkında daha fazla bilgi edinebileceksiniz. Kavşaklar ise yardımcılarınızla birlikte dünyanın farklı keşfedilebilir bölgelerine gitmenizi sağlayacak. Her birinin sizi anlatımın derinliklerine dalıp dünyanın gizemlerini ortaya çıkarmaya davet ettiği ve Rivain, Weisshaupt, Arlathan, Minrathous, Deep Roads ve daha fazlasını içeren özenle hazırlanmış biyomlar ve detaylıca tasarlanmış bölgelerde, hikayeniz ilerledikçe Thedas’ı her zamankinden daha fazla tecrübe edeceksiniz.
  • Akıcı ve Uyarlanabilir Çatışma: Sürükleyici çatışma, anlık akıcı kontrolleri taktiksel kararlarla birleştiriyor. Oyuncular Warrior, Mage ve Rogue olmak üzere her biri eşsiz yeteneklere ve uzmanlıklara sahip olan üç farklı sınıftaki çeşitli beceri ağaçlarıyla deneyimlerini oyun tarzlarına uyacak şekilde tamamen özelleştirebilecekler. Görevlerinizde size eşlik edecek iki yardımcı seçecek ve her savaşın gidişatını değiştirebilecek güçlü takım komboları oluşturabileceksiniz. Yeni eklenen yetenek çarkıyla stratejik seçimler yapmak ve müttefiklerinizi savaşmaları, iyileşmeleri veya savaşa dahil olmamaları konularında yönlendirmek mümkün olacak.
  • Olmak İstediğiniz Lider Olun: Dragon Age: The Veilguard, çeşitli özelleştirmeler ile istediğiniz lider olmanıza olanak sağlayan etkili bir karakter oluşturma sistemine sahip. BioWare, Dragon Age'in şimdiye kadarki en kapsamlı karakter oluşturucusunu tasarlayarak bu hikayenin tam anlamıyla size ait olmasını sağlamış durumda.

Dragon Age: The Veilguard Oynanış Videosu Yayınlandı - 3

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2024 10:05
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2024 21:24
DA1 efsane idi severek oynadım ve en az 5 kere bitirdim DA 2 malesef aynı kalitede bir oyun değildi DA ismini hak bile etmiyor DA3 güzedi severek oynadım sıra bunda umarım bir ve üç ün kalitesinin üstüne koyarlar
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2024 17:42
Bence güzel duruyor. Gereğinden fazla eleştirilmiş gibi geldi.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Fewertyx
Fewertyx 13.06.2024 17:18
Rezalet sıfır üstü sıfır resme evet grafikler güzel ama o kadar abi sonlara doğru ana karakter vurduğunda kan efekti ve ses önceden geliyor senkronizasyon yok. Resmen içinden geçmişler. O ilk oyunun tadı hiç bir oyununda olmadı. Gösterimde ki imparatorluk kısmı bile star wars empire özentisi durmuş…
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2024 13:10
Oyun güzel görünüyor biraz Devil May Cry gibi olmuş, 2. oyunun bir tık daha güzel atmosferlisi gibi geldi. Bu serinin 1. oyunu ayrı bir efsaneydi, benzerini yapmazlar artık genç nesle göre değil ilk oyun tarzı.
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2024 22:24
Biraz az saçmalasanız diyorum. Bu bir öngösterim. Oyun çıksın, sonra yorum yaparsınız. Elbet sorunlar olacak, bazı yerlerde sıkıntılar olacak.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2024 04:09
DA 2 den kötü olamaz her halde.DA 2 den kötü olmazsa sıkıntı yok oynarım.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.06.2024 21:32
Bence oyun harika görünüyor ama herkesin oyunu kötülemek için işbirliği
yapmış sanki.Oyun iyi puanlamalar alırsa iyi satar ve kötüleyenler de boş konuşmuş olur.Bekleyip göreceğiz.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Dragon Age: The Veilguard Oynanış Videosu
İlginizi Çekebilir