1/3

DragonLance 3

Yusuf Ünal
Yusuf Ünal 3.06.2010 - 12:31
Drangonlance 3'te ile Yusuf Ünal ile beraberiz.

Selamlar...

Naber, nasıl gidiyor hayat? Umarım iyi ve yararlıdır. Geçen yazıyı geç verdim ve bu bana acayip dokundu, akabininde gaza geldim de yeni yazıyı hemen yazmaya başlayabildim. Hem finallerde geliyor, o açıdan bir an önce yazıya başlamak öğrenim hayatımın devamı içinde iyi oldu...

hem aklın, hem beynin işkence görecek.Her günün sonunda acıdan öleceksin . Her gecenin sonunda ben seni yeniden dirilteceğim. Uyuyamayacaksın, gelecek günün korkusuyla titreyerek uyanık yatacaksın.Sabah, ilk gördüğün şey benim yüzüm olacak... Kraliçesinden Raistlin'e ceza,cehennemde yaşam yada tanrıçaya kafa tutmanın bedeli...

Haberler : 

Evet, güzel haberler ile yeniden beraberiz.Geçen gün ilk önce Gerekli Şeyler'e daha sonrada Saklı Kent'e gittim ve pek çok bilgi aldım.

İlk olarak size bomba haberi veriyim; biliyorsunuz, geçen yazıda da duyurmuştum, TSR Ejderha Mızrağı dünyasını kapattığını açıkladı ve artık hiçbir kitabın, romanlar hariç, basılmayacağını, EM 'nin de 3rd edition dediğimiz d20 sistemine uyarlanmayacağını bizlere bildirdi. Ama son gelişmelerle birlikte bizi üzün bu haber sevindirici başka bir habere vesile oldu. Bilenler bilir vakti zamanında Ravenloft'u TSR çıkartırdı ama beklediği karı yakalayamayınca Ravenloft'u kapatmışlardı. Bu kapanıştan sonra devreye WhiteWolf firması girip, satın almıştı Ravenloft dünyasının haklarını ve Ravenloft hayata dönmüştü, halende oldukça popüler ve oynanıyor, işte aynı olay EM içinde geçerli. Son yapılan duyuruya göre; Margeret Weis ve Tracy Hickman'ın kendi şirketi, ben şu anda ismini hatırlıyamıyorum ( hehhe.. olur böyle şeyler...pardon) EM'nin haklarını satın almışlar ve ocak 2003'te EM geri dönüyor. İlk planda Tales of the Lance(ki son d20 sistemine uyarlanmış hali...) daha sonrada Atlas of the Lance geliyor. Ne diyebiliriz ki; sıkı durun bomba şekilde EM geri dönüyor.

İkinci haber ise; 3rd edition'ın kural kitaplarından, Monstrous Manual dışında, hiçbirisi raflarda kalmadı.Bu güne kadar dört posta halinde Türkiye'ye giren kitapların beşinci seferi bloklanmış halde.Türkiye distribitörü tarafından şu anda gelişi durdurulmuş.Gerekli Şeyler' den bana söylendiğine göre Ekim başı gibi tüm kural kitapları raflarda yerini alacakmış.Gelen paketler arasında Forgotten Realms'ın yeni Campaign Setting kitabı da yer alıyor. 3rd edition kuralları için yeniden hazırlanmış set kitap şeklinde ve 320 sayfa.Tabi fiyatı da abarmış şekilde 40 dolar. Allah size ve bana kolaylık versin. Ayrıca diyorsanız ki ben Ekime kadar bekleyemem o zaman internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.Zekiler hemen fark etti, Players HandBook (ki kuyruklu yalan, kallavisinden bir ansiklopedi ne öyle elkitabı falan, inanmayın arkadaşlar yalan...)'un satış fiyatı 30 dolar ama internetten sipariş verirseniz 38 dolar(cık) oluyor.Karar sizin...

Üçüncü haber ise Gerekli Şeyler' de uygulanan indirim.Bilenler bilir, Gerekli Şeyler ellerinde kalan 2nd edition kitaplarını %50 indirimle satışa sunmuş.Güzel pekçok kitap var ben sizin yerinizde olsam bir uğrarım, şahsen ben bir kaç birşey aldım... Bu arada kitap gelişi durduruldu dedim ama Magic oynayanlar üzülmesin kartlar geliyor hatta benim yazımı yazdığım sıralarda satılmaya başlanmıştır herhalde son gelen kartlar.

Son haber ise bir kitap haberi.Okuyanlar bilir, geçen yazıda bahsetmiştim Ölüm Kapısı serisinin son kitabı olan Kaosun Eli yolda diye; evet işte beklenen an geldi ve Kaosun Eli raflarda ki yerini aldı. Bütçem ve zamanım elverince kitap inceleme bölümünde ki yerini de alacak. Tasalanmayın...

Bu arada son bir olay düşündüm. Eğer siz üşenmeyip mail atarsanız ben onları burada yayınlayacağım. Yani bir mektup köşesi gibi düşündüm olayı ayrıca maillar istediğiniz konuda olabilir, kasmayın yani iletişim olsun yeter ki; bir de eğer istenilen birşey olursa pano kıvamında bişey de olabilir.Grup, kitap gibi ihtiyaçlar karşılanır...  Geçen yazıda da belirttiğim gibi konumuz EM nasıl oynanır ve ırklar nelerdir sorularının cevapları.Bu sorulardan ilki aslında bana sonradan saçma geldi ama yinede yeni DM’ lere ve yeni oyunculara yardımcı olur belki diyerekten cevaplama ihtiyacı hissettim. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×