DualShock 4, konsol tarihinin en iyi satan kontrolcüsü oldu

DualShock 4, konsol tarihinin en iyi satan kontrolcüsü oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 24.05.2018 - 11:12
Sony durumdan memnun.

PlayStation 4 sayesinde sekizinci jenerasyon konsol neslinde rakiplerine toz yutturan Sony'den yeni bir başarı daha geldi. Açıklanan bilgilere göre PlayStation 4'ün kontrolcüsü DualShock 4, konsol tarihinin en iyi satan kontrolcüsü haline geldi. Sahip olduğu dokunmatik yüzeyin çok az oyunda etkin olarak kullanılması bazı oyuncuları üzse de, kontrolcünün satışlarından Sony memnun kaldı. Ancak yine de "en iyi satan" sıfatının neye göre verildiğini bir türlü bulamadık. Satışlar hakkında herhangi bir bilgi vermekten kaçınan Sony, muhtemelen satışların fazla olmasından dolayı böyle bir açıklama yapmıştır diye düşünüyoruz.

DualShock 4, konsol tarihinin en iyi satan kontrolcüsü oldu

Ergonomi olarak Xbox One'ın kontrolcüsünün daha iyi olması ve PC platformunda daha iyi çalışması, şimdilik DualShock 4'ün önündeki en büyük engel olarak duruyor. PlayStation 4 sisteminin sahip olduğu en iyi üçüncü parti ürün olarak gösterilen kontrolcünün alternatifi olarak piyasada aynı Xbox One Elite gibi birden fazla kontrolcü bulunuyor.

Ayrıca PlayStation 5 ile yeni kontrolcünün nasıl bir yapıda olacağını merak ediyoruz. Bakalım sonuç ne olacak?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2021 12:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2018 10:13
Eski dual shocklara göre cok daha iyi fakat kaliteli malzeme şart bizim gibi heyecanlı insanlara
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2018 03:52
Yapıldığı malzeme çok dandik hardcore oyuncunun bozmadığı dualshock görmedim ama çok iyi bir gamepad olduğunu da unutmamak lazım
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 25.05.2018 01:12
Joystik malzemesi kötü hemen yıpranıyor, bozulmaya çok müsait ayrıca. Millet tabiki değişmeye muhtaç kalıp alacak. Buda satışlara yansımış gariplerimde her şeyde olduğu gibi burada da iyi olduklarını sanmış. Xbox kontrolcüsünün yanından geçemez. Adamlar hem 360 hemde one da çok iyi iş çıkarmış. Zaten en iyi olan tek şeyi microsoft un.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 11:28
Şu an aktif olarak PS4 kullanıyorum. X1'in kontrolcüsünü deneme şansım olmamıştı, ancak kullandığım kontrolcüler içinde en iyisi X360 derim. DS4, öncekilere göre daha kullanışlı bu arada.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×