Duke Nukem, niye bu kadar gecikti?

Mahmut Saral
Mahmut Saral 23.11.2010 - 09:38
Sebebi, bazı teknik sıkıntılar
Artık sadece 3D Realms ve Gearbox Software'ı değil, tüm oyun dünyasını ilgilendiren FPS oyunu Duke Nukem Forever, resmi olarak çıkmaya her zamankinden daha yakın. Duke Nukem 3D'nin piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra duyurulan, ama 12 yılı aşkın süredir hâlâ kavuşamadığımız oyun, niye bunca süre ertelendi?

Duke Nukem, niye bu kadar gecikti?
Aslında bunun irili ufaklı birçok sebebi var, bazılarını da hazırladığımız makalelerde sizlere sunmuştuk, ama bu durum yine de yetkili bir ağızdan bir kez daha cevaplanmalıydı ve öyle de oldu. 3D Realms'den George Broussard, Duke Nukem Forever'ın sürekli gecikmesinin sebebinin, her yönden mükemmel bir oyun ortaya çıkarmak olmadığını belirtti. Gecikmenin sebebini gelişim sürecindeki bir takım teknik problemler ve grafik motorlarının lisanslanması (Quake'den Unreal'a kadar birçok motor kullanıldı) olarak gösteren Broussard, buna rağmen oyunu iptal etmek istemediklerini de ekliyor.

Sonuç olarak büyük ihtimalle 2011 yılında Duke Nukem Forever'ı PC, PS3 ve X360 platformlarında oynuyor olacağız.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 07:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
Duke Nukem, niye bu kadar gecikti?

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×