Duke Nukem, niye bu kadar gecikti?

Mahmut Saral
Mahmut Saral 23.11.2010 - 09:38
Sebebi, bazı teknik sıkıntılar
Artık sadece 3D Realms ve Gearbox Software'ı değil, tüm oyun dünyasını ilgilendiren FPS oyunu Duke Nukem Forever, resmi olarak çıkmaya her zamankinden daha yakın. Duke Nukem 3D'nin piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra duyurulan, ama 12 yılı aşkın süredir hâlâ kavuşamadığımız oyun, niye bunca süre ertelendi?

Duke Nukem, niye bu kadar gecikti?
Aslında bunun irili ufaklı birçok sebebi var, bazılarını da hazırladığımız makalelerde sizlere sunmuştuk, ama bu durum yine de yetkili bir ağızdan bir kez daha cevaplanmalıydı ve öyle de oldu. 3D Realms'den George Broussard, Duke Nukem Forever'ın sürekli gecikmesinin sebebinin, her yönden mükemmel bir oyun ortaya çıkarmak olmadığını belirtti. Gecikmenin sebebini gelişim sürecindeki bir takım teknik problemler ve grafik motorlarının lisanslanması (Quake'den Unreal'a kadar birçok motor kullanıldı) olarak gösteren Broussard, buna rağmen oyunu iptal etmek istemediklerini de ekliyor.

Sonuç olarak büyük ihtimalle 2011 yılında Duke Nukem Forever'ı PC, PS3 ve X360 platformlarında oynuyor olacağız.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 14:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
Duke Nukem, niye bu kadar gecikti?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×