Dungeon Siege 2: Broken World

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Dungeon Siege 2 kaldığı yerden devam ediyor
Platformlar PC
Dungeon Siege 2: Broken World
  • Yapımcı - Yayıncı Gas Powered Games - Microsoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Role Playing Game
Merlin Puanı 73
Artılar Geliştirilen grafikler ve sesler, ara sinematikler, Aranna'da yeni bir macera
Eksiler Köklü yenilik içermiyor, kısa oyun süresi
Bazı zamanlar yapımcılar, güzel bir oyunu piyasaya sürerler. Onun hemen arkasından ise daha yeni bir projeye başlarlar. Çekirdek ekip yeni tasarım üstünde uğraşırken, daha önce yayınladıkları oyun içinde bir takviye yapmak isterler. Genelinde bu takviyeler, şirketin başka bir takımına veya başka bir yapımcıya verilir. Onlar üstünde çalışır, biçer ve sonuç; ana oyunu oynamamızı sağlayan, birkaç saatlik eğlence çıkar. İşte Dungeon Siege 2’nin ek görev paketi, bu belirttiğim örnekle aynı. Chris Taylor, DS 2’nin yapımını tamamlayıp, piyasaya sürdükten sonra “Supreme Commander” isimli projesiyle haşır neşir olmaya başladı. Ek görev paketiyle de fazla ilgilenemedi.

Yenilikler

Peki farklı kadro bize neleri sunmuş? İlk olarak göze çarpan grafikler oluyor. Ana oyuna göre biraz daha makyajlanmışlar. Biraz daha göz alan renklendirmeler ve modellemeler yer alıyor. Görsel efektler daha geliştirilmiş, eskisine nazaran çizgileri yumuşatılmış. Bu da daha hoş duruyor. Seslendirmeler ve geri kalan ses efektleri de biraz daha zenginleştirilmiş, normalde DS 2’yi bu yönden beğenirdim. Ek görev paketi ile biraz daha gelişmiş, atmosfere oturmuş. Teknik olarak oyun biraz daha ilerletilmiş, ama ağır basan konu oyun içindeki değişiklikler.

Artık seçilebilen ırk olarak, Dwarf da bulunuyor. İlk yapımda olmayan Dwarf’lar güzide birer savaşçı modeli. Ancak yapıma çok büyük yenilik getirdiği yok. Ancak farklı bir karakter oynanışı özelliğiyle seçilebilirler. Dezavantaj kalabalık savaşlarda ortadan kaybolması. Kısa boy bazı zamanlar bu probleme sebep olabiliyor. Dwarf ile beraber, “Fist of Stone” adında yeni sınıf geliyor. Bir taraftan düşmanlarınızın kafasını ezerken, diğer yandan ise kendiniz için ve arkadaşlarınıza bolca sağlık dağıtıyorsunuz. İki iş aynı anda olunca, biraz kebap bir duruma dönüyor.

Yakarım Aranna’yı da yakarım

Diğer sınıfımız ise “Blood Assasin” oluşturuyor. Eğer bu sınıfta devam ederseniz, düşmanlarınızı içten içe yakabilirsiniz. Okçuluk birazda üstüne büyü tuzu eklenince, Blood Assasin’lar oldukça can yakıcı olmuş. Fist of Stone’a göre, bu sınıf daha çok favorim oldu.

Broken World’a ilk başladığınız da eski karakterinizi buraya direk olarak aktarabilir veya hazır yapılmış bir karakter seçmek durumundasınız. Sipariş işi karakterler biraz kötümser gözükse de, aslen öyle değiller. Ek görev paketinin senaryo olarak da ilgi çekeceğini pek söyleyemem. Klişe bir hikayeyi oyuna aktarmışlar. Aranna dünyasını büyük bir kötülükten kurtarmıştık ve mutlu sonra ulaşmıştık. Ama arada bir adet büyücüyü atlamışız. Bu büyücü abimiz, kötülükleri yeniden Aranna’ya geri getirmek istiyor. Bizde peşine düşüyoruz, böylece büyük macera başlıyor.

Yeterli mi?

Dungeon Siege 2: Broken World, pek fazla yenilik getirmese de, DS 2’yi bir kere daha oynatmak için yeterli. Ara sinematikler, biraz daha geliştirilen sesler ve grafikler işin güzel yönleri. Yapımı görsel ve teknik anlamda zenginleştirmişler. Fakat oyun içinde köklü değişiklikler yer almıyor. İki yeni sınıf ve bir ırk dışında, oyun içi birkaç değişiklik daha isterdim. Birde kısa oyun süresi de tuz biber ekiyor. Olsun genede Aranna dünyasına bir kere daha giriş yapmak için yeterli bir bahane.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 13:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dungeon Siege 2: Broken World

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×