DUSK-12

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
İkinci bir potansiyel Hellforces vakasına temkinli ön bakış
Televizyonlarda arada sırada karşıma ikinci sınıf amerikan korku filmleri çıkar. Özellikle bir yerde; zombi, uzaylı, mutant vs…gibi yaratıklar pırtlar. Buraya özel bir birlik gönderilir ve bu birliğin başından geçen macera işlenir. Ayda bir kere bu türe pek fazla izlemediğiniz bir kanalda, gece yarısı rastlayabilirsiniz. Aslında temel konudadır, çünkü bilindik bir hikayedir. Klişe kavramı oyun dünyasında da bolca bulunur. Özellikle senaryo kısmı bu işin üstadıdır.

Gene Ruslar

Hellforces isimli klasiğe(!) imza atan Rus tabanlı yapımcı Orion, DUSK-12 ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Aslında demin bahsettiğim klişe bir konuyu, bize harmanlayarak önümüze serecek. Ama bunu yaparken oyunun teknik alt yapısından, oynanışına kadar en iyisini bize sunarak yapacak. Nedir bu DUSK-12?

Yakın gelecekte Doğu Avrupa’da, süper asker yaratmak için bir virüs kullanılmaktadır. Ancak bu virüs bir şekilde bir şehre yayılır ve şehir sakinleri kana susamış yaratıklara dönüşür. Deneyin akıbetini araştırmak ve gizli gerçekleri açığa çıkarmak için, özel bir birlik buraya gönderilir. Bundan sonrasında macera başlar. İşte hep görmeye alıştığımız konu DUSK-12’de var. Ancak hemen kendimizi düz bir FPS ve takımdan birini kontrol edeceğiz diye düşünmeyin. Aslında olayları değişen bir şehir sakinin gözünden de göreceğiz. Kısaca oyun içinde iki adet karakter var.

İlk olarak oynayacağımız karakter özel birliğin komutanı olacak. Bilimum her türlü ateşli silahı kontrol eden askerimiz, düşmanlarını alt etmekte oldukça usta bir kişi. Diğer karakter olarak geçmişi gizemli ve virüse yakalanmış birini canlandıracağız. Virüse yakalanmış olmasının nedeniyle, kendisinin özel güçleri olacak. Normal bir insana göre daha hızlı, kuvvetli ve dayanıklı olacak, kısaca normal insan limitleri üstünde. Her iki karakteri de kullanacağız.

Bulaşıcı

Oynanış olarak ister yalnız veya ister takım olarak dolaşabileceğiz. Takım olarak olursak, özel güçlerimizi arkadaşlarımızın yardımı için kullanabiliriz. Oynanışı zevkli kılmak için, fizik modellemesi de işin içinde olacak. İstediğimizi alıp, istediğimizi kıracağız. Yüzlerde parçalanabilir obje DUSK-12 içinde olacak. Bu atmosferin daha etkileyici olmasını sağlayacak. Bunlar üstüne iyi grafikleri de ekleyelim mi? Ekleyelim, çünkü oyun içinde yeni bir grafik motoru kullanılıyor ve yapımcılar her zamanki gibi bu konuda iddialı.

Sadece tekli oyuncu değil, çoklu oyuncu mod’u da düşünülmüş. Deathmatch, Team Deathmatch; Multiplayer içinde yer alacak. 16 kişiye desteklenecek çoklu oyuncuda, heyecanın hiç düşmeyeceği belirtiliyor. Asker veya değişikliğe uğrayan diğer karakter, Multiplayer içinde seçebilinecek taraf olacak. Diğer oyuncularla köşe kapmacayı, bolca çeşitli silahlarla yapacağız. Geniş bir yelpaze tekli oyuncuda dahil, bizleri bekliyor olacak.

Özel birliğin maceraları

Sorun çıkartmayan kontroller ve bizleri taktik kastıracak bir yapay zeka, verilen sözlerden. DUSK-12, 2007’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkartılacak. Orion uzun zamandır bu yapım üstünde çalıştığını söylüyor. Ancak Hellforces’tan dilimiz de bir kere yanmıştı, bunu da unutmamak lazım.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 17:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
DUSK-12

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×