Dynasty Warriors 6

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Altıncı oyunda da aynı tempo devam ediyor
Platformlar PC
Dynasty Warriors 6
  • Yapımcı - Yayıncı Omega Force - KOEI
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 52
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%55
Artılar Düşük sistem ihtiyacı
Eksiler Grafikler, sesler, monoton oyun yapısı, bazı teknik problemler
Kafa karıştırmadan oynanan bazı oyunlar vardır. Bunların tek dinamiği ilerle, önüne geleni vur kır parçala, sonrada bölümü bitir mantığı üstüne kuruludur. Bu dinamiği güzel bir şekilde sunan bazı oyunlar olduğu gibi, bazıları ise nedense hep aynı çizgide ve kötü bir sunum yapabiliyor. Aslında oynanış, yapımcıların oyuncuya sunduğu atmosfer, içerik ve diğer bütün kısımlarla iyi harmanlanırsa tadından yenmiyor. Omega Force’un her seferinde yenisini yapıp piyasaya sürdüğü Dynasty Warriors ve Samurai Warriors serisi, sürekli aynı tempo ve oynanışı sunuyor. Son olarak Dynasty Warriors, altıncı son oyunuyla PC, PS3, X360 ve PS2 platformlarında boy gösterdi.

Acımasız savaşlar

İlginç ve fantastik bir sinematikle oyuna giriş yapıyoruz. Serinin öncekilerini oynadıysanız, hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Yapım öncekilerle oynanış olarak aynı, kısaca önümüze gelen düşmanları bir güzel harcıyoruz. Bir tarafta yine saldıran ve diğer tarafta ise savunan taraf var. Musou modda yani senaryo modunda bir karakter seçip savaşa dahil oluyoruz. Seçtiğimiz karakterlere göre tarafımız da farklı oluyor ve her karaktere göre farklı bir noktada oyuna başlıyoruz. Amaç gene harita üstünde ilerleyip, kendi adamlarımıza yardım etmek, düşmanları temizlemek ve belirli olan noktadan çıkıp bölümü bitirmek.

Savaşlar gene kalabalık bir şekilde oluyor. Yine kendi tarafınızın askerleri karşınızda da düşman askerleri yer alıyor. Ancak o kadar karmaşa var ki, hangi asker hangi tarafta belli olmuyor. Savaş alanında kim kime dumduma durumu var. Yine karakterimizin belirli comboları ve özel hareketi var. Yapımcılar önceki oyunlara göre comboda biraz değişiklik yapmışlar. Rakipleri çok kolay bir şekilde öldürebiliyoruz. Aslında düşmanlara combo yapmaya bile gerek kalmadan üflesek ölecek gibiler, çünkü yapay zeka namına bir şey yok. Çoğu yanınıza gelip dikiliyor ve otobüs bekler gibi duruyorlar.

Dynasty Warriors 6
"Yine karakterimizin belirli comboları ve özel hareketi var. Yapımcılar önceki oyunlara göre comboda biraz değişiklik yapmışlar."

Karakterler yine gelişiyor, yeni silahlar alabiliyoruz. Dynasty Warriors 6 içinde toplamda 41 adet oynanabilir karakter yer alıyor. Ancak senaryo modunda bunların sadece 17 tanesiyle oynayabiliyoruz. Geri kalan karakterleri ise oyunun diğer modları olan Free ve Challenge modlarında seçebiliyoruz. Yapımın diğer modlarında da pek bir numara yok. Yine karakter seçip er meydanına çıkıp, dümdüz adam öldürerek oynuyoruz.

Geçmiş zaman

Yapımın grafikleri artık tedavülden kalma bir halde. Gerek kaplamalar, gerekse modellemeler olsun bundan seneler öncesine ait bir görsellik var. Ama serinin önceki oyunlarına göre grafiklere biraz daha ışık efekti eklenmiş, bu kendini belli ediyor. Ama onunda dışında görsel olarak Dynasty Warriors 6’tan bir şey beklememek lazım. Yapımın seslerinin de iyi olduğunu söylemek imkansız. Oyunda ses eksik kalmasın diye konulmuş gibi bir hal var. Oyunun artı tarafı düşük sistemlerde çalışması, eğer sisteminiz düşükse ve önünüze geleni pataklamak isteyeceğiniz bir yapım arıyorsanız Dynasty Warriors 6’yı deneyebilirsiniz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 17:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dynasty Warriors 6

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×