E3 2020 katılımcıları açıklandı

Burak Oruç
Burak Oruç 13.02.2020 - 14:31
Bir kullanıcı tarafından E3 2020 katılımcıları listesi sızdırıldı. Sızıntı sonrası gelen açıklama ile Xbox ve Nintendo’nun E3 2020’ye katılacağı duyuruldu.

E3 2020 için geri sayım sürerken, katılımcıları da artık netleşmeye başladı. Daha önceden E3 2020’ye katılmayacağını açıklayan Sony, tahmin edeceğiniz üzere E3 2020 katılımcıları arasında yer almıyor. Microsoft’un E3 2020’ye katılacağını Phil Spencer duyurmuştu. Nintendo ve Electronic Arts’ın katılım durumları ile ilgili ise henüz bir netlik yoktu. Son gelişme ile Nintendo ve Microsoft’un E3 2020’ye katılacağı netleşirken Electronic Arts açıklanan katılımcılar arasında yer almıyor. Önceki dönemlerde de olduğu gibi Electronic Arts kendine ait bir etkinlik gerçekleştirecektir.

Aslında olay bir sızıntı ile başladı. Bir ResetEra üyesi bir şekilde E3 2020’nin test aşamasındaki sitesine ulaşmış ve buradan katılımcıların listesini ulaşmış ve listeyi paylaşmış. Ancak bu paylaşımdaki listede Microsoft ve Nintendo yer almıyordu. Evet belki Nintendo belirsizdi ancak Microsoft katılacağını açıklamıştı. Kafa karışıklığını önlemek adına VGC(VideoGameChronicle) E3’ün sahibi olan ESA(Entertaintment Software Association) ile iletişime geçmiş.

E3 2020 katılımcıları açıklandı

Nintendo’da E3 2020 katılımcıları arasında

ESA’dan gelen yanıt ise hem bir haber hem de resmi bir doğrulama niteliğinde. Sızıntıyı yapan kullanıcının bunu ne şekilde yaptığını açıklamış ve sızıntıyı doğrulamış. Ayrıca aralarında Xbox, Nintendo, Ubisoft, Bethesda Softworks, Sega, Capcom, Square Enix, Take-Two Interactive Software, Bandai Namco Entertaintment America Inc., Warner Bros. Games şirketlerinin bulunduğu birçok oyun firmasının E3 2020 katılımcıları arasında olduğunu açıklamış.

Yapılan sızıntı ile gündeme gelen E3 2020 katılımcılar listesinde ise şu firmalar yer alıyordu; Activision, Amazon Game Studios, Bandai Namco, Bethesda, Capcom USA, Epic Games, Kalypso Media Group, NCSOFT, RDS Industries, Sega, Square Enix, Take-Two, Tencent, THQ Nordic, Ubisoft, UnnamedVR by Paracosma, Warner Bros, XSEED Games.

Elbette bunlar katılımcı(exhibitor) satatüsündeki firmalar, hepsi kendine ait birer konferans düzenlemeyecekler. Konferans takviminin nasıl olacağını görmemiz için daha çok vakit var. E3 2020’nin resmi sitesinin bugün açılması bekleniyor. E3 2020’ye ziyaretçi olarak katılmak isteyenlerin öncelikle bu siteden kayıtlarını yaptırmaları, sonrasında biletlerini satın almaları gerekiyor. Resmi site üzerinden ziyaretçi kayıtlarının, 15 Şubat Cumartesi günü itibari ile başlayacağı açıklanmış durumda. Her ne kadar Sony katılmıyor olsa da, E3 2020 bu sene çok dolu geçecek gibi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.10.2021 04:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
E3 2020 katılımcıları açıklandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×