EA yeni nesil bir basketbol oyunu üzerinde çalışıyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 27.07.2021 - 11:19
2019'dan beri yeni NBA oyunu çıkarmayan EA gözünü tekrar basketbol oyunlarına dikti. Firmanın yeni jenerasyon için oyun hazırladığı iddia ediliyor.

NBA Live ile basketbol oyunlarına ara veren EA gözünü tekrar basketbol oyunlarına dikti. Firmanın en son basketbol oyunu 2018 yılında çıkan NBA Live 19 ile olmuştu. Axios isimli internet sitesinin haberine göre firma, "yeni-jenerasyon" için basketbol oyunları üretmeye tekrardan başlayabilir.  EA Sports yetkilisi Daryl Holt konu ile ilgili açıklama yaptı;

Holt " Şu an hali hazırda bazıları planlama aşamasında, bazılarının ise üzerinde çalıştığımız yeni-nesil odaklı basketbol oyunu projelerimiz var" ifadelerini kullandı.

EA gözünü tekrar Basketbol

EA gözünü tekrar basketbola çevirdi


EA hakkında söylentilerin doğru çıkması durumunda çıkacak oyun veya oyunlar, firmanın 2018 yılından sonra çıkaracağı ilk basketbol oyunu olacak. EA'in basketbol oyunu projesi hakkında henüz pek detay olmasa da, firmanın öncelikle mobil sektöre öncelik vermeyi  planladığı konuşuluyor. Holt, "Mobil projelerimizin ardından yeni projelerimize yoğunlaşabiliriz" ifadelerini kullandı.

Holt, Axios sitesine verdiği röportajda ayrıca firmanın spor kanadına tekrar ciddi yatırım yapmayı planladığını söyledi. Holt'a göre EA, dünya çapında Electronic Arts imzalı spor oyunu oynayan oyuncu sayısını gelecek 5 sene içerisinde 230 Milyon oyuncudan 500 Milyon oyuncuya çıkarmayı hedefliyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 23:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 23:26
2k copu yuzunden basket den sogudum bunlar keske rekabet getirebilseydi
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 16:42
Bunlar beceremiyor hocam. Çok zor, geçti artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 13:29
Konaminin futbolda yaşadığını EA baskette yaşıyor. Karma bu olsa gerek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 11:52
Boş ver çıkma kardeş ya.. Pc ye gelmeden zor o işler artık. Çöp bile olsa millet alıştı 2K oyununa + basketi bu kadar sevmeme rağmen o kadar tiksindim ki ben bile son 3-4 yıldır NBA oynamayı bıraktım leş NBA 2K'lar sağ olsun. NBA Live 18'i PS4'e almıştım, olmamış aga sen hiç yapaman boş ver :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
EA yeni nesil bir basketbol oyunu üzerinde çalışıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×