Final Fantasy X ve XII'nin Switch ve Xbox One tarihi açıklandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 11.01.2019 - 15:21
Final Fantasy X, X-2 ve XII'nin çıkış tarihleri açıklandı

Yılların eskitemediği serilerden biri olan Final Fantasy tarafında bu aralar hareketli günler yaşanıyor. Son olarak çıkan Final Fantasy XV'in yeni indirilebilir içeriği dışında serinin efsaneleşen oyunları da tekrar gündemde. 

Final Fantasy X, X-2 ve XII'nin Switch ve Xbox One tarihi açıklandı

Serinin en sevilen oyunları arasında gösterilen Final Fantasy X dışında devam oyunu olan Final Fantasy X-2 ve serinin özellikle oynanış anlamındaki en farklı yapımlarından biri olan Final Fantasy XII'nin yeni platformlara göz kırptığını daha önce öğrenmiştik. Üç oyunun da hem Nintendo Switch hem de Xbox One platformlarına çıkacağı açıklanmıştı. İşte Square Enix yaptığı açıklama ile oyunların çıkış tarihlerini de paylaştı.

Bu açıklamaya göre Final Fantasy X ve X-2 ikilisi 16 Nisan'da, Final Fantasy XII ise 30 Nisan'da bu platformlar için çıkacak. Üstelik yapılan bu duyuru şerefine Akihiko Yoshida özel bir çizime de imza atmış. Final Fantasy X ve X-2'nin daha önce Mayıs 2015'te Playstation 4, Mayıs 2016'da ise PC'ye çıktığını hatırlatalım. Final Fantasy XII ise Zodiac Age ismi ile Temmuz 2017'de PS4'e, Şubat 2018'de ise PC'ye çıkmıştı.

Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One'a geliyor

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2023 03:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2019 09:15
Güzel haber switch gittikçe dikkat edilen bir el konsol oluyor, ilk seride kopya sıkıntısı olması neredeyse piyasada eski versiyon switch bıraktırmadı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2019 12:22
Oyun konusunda tutucu olanları bir türlü anlamıyorum
Jrpg dünyası muazzam yapımlar ile dolu

Birazcık İngilizce ile fantastik diyarlara geçiş yapabilirsiniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
Efsane Final Fantasy oyunları Switch ve Xbox One'a geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×