Elden Ring dünyası, LotR esintileri ile dolu

Efdal Erdem
Efdal Erdem 4.05.2022 - 17:43
Elden Ring dünyası birkaç ufak değişiklikle bizi Frodo’nun Lord of The Rings’teki heyecanlı macerasına dahil edebiliyor.

Elden Ring dünyası birkaç ufak değişiklikle bizi Frodo’nun heyecanlı macerasına dahil edebiliyor. From Software tarafından geliştirilen ve George R. Martin tarafından kaleme alınan rol yapma oyunu Elden Ring, sihri, kılıçlı çatışmaları ve canavarları barındırıyor olsa da tek başına J.R.R. Tolkien’in yazdıklarıyla karıştırılamayacak kadar farklı. Yine de oyunda bir LotR havası yaratmak çok da zor değil.

Elden Ring dünyası, LotR esintileri ile dolu

Elden Ring dünyası içerisinde LotR esintileri

PickleLover isimli TikTok kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda Elden Ring’de Mordor’u andıran birçok sahne görmek mümkün. Karakterlerin kıyafetlerini de Hobbitler gibi düzenleyip uygun silahlarla donatınca Frodo ve Sami’in Rivendell’dan Mordor’a yolculuğunu anımsatan anlar yaratmak mümkün.

@p1cklel0verr #eldenring #lordoftherings #lort #videogame #funny #ringsofpower #videogame ? original sound - PickleLover

Güncel bir LotR oyununun nasıl olabileceğine dair bir izlenim de yaratmayı başaran TikTok kullanıcısının videosundaki anlar sırasıyla:

  • Frodo Rivendell’dan ayrılıyor
  • Frodo ve Sam’in yolculuk sırasında kamp yaptıkları ilk geceleri
  • Frodo ve Sam’in çimenli bir bölge içerisinden geçişi
  • Frodo ve Sam’in Nazgûl’den Bree dışında saklanması
  • Frodo’nun kılıcının mavimsi ışımaya başlaması
  • Sam’in Shelob’u öldürmek için zıplaması ve Frodo’yu kurtarması.
  • Ölü Bataklıklar’dan ve Mordor’dan geçen yolculukları
  • Sauron’un gözünden saklanmaları
  • Frodo’nun muhtemelen Moria’dan kaçtıktan sonra bazı dağların üzerinden bakması.
  • Frodo ve Sam’in Hüküm Dağına ulaşmaları

Elden Ring’de LotR’ı canlandırmayı başaran PickleLover, karakterlerini Hobbit’ler gibi yapmak için Page Grab ve Queen’s Leggings giydirdiğini belirtiyor. 

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 15:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.05.2022 16:38
George R.R. Martin, J.R.R. Tolkien'in R.R.'ına kadar kullandığına göre oyunun alt yapısında da benzer şeylerin olması şaşırtıcı değil. ufak 1-2 değişiklik ile ortaya benzer işlerin çıkması normal
Kalan Karakter : 300 Gönder
Elden Ring dünyası, LotR esintileri ile dolu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×