1/2

Electronic Arts'ın Yunanistan çıkarması

Berk Iybar
Berk Iybar 3.06.2010 - 12:31
Oyun dünyasını komşuda ziyaret ettik.
Oyun piyasasının en güçlü ve köklü firmalarından EA'nın Atina'da düzenlenen toplantısında yerimizi aldık. Türkiye'nin en ciddi oyun ithalatçılarından biri olan Aral İthalat'ın katkılarıyla katılım sağladığımız ve tam gün süren fuarda, EA'nın yapımlarına yakından göz atma fırsatı elde ettik. Gördüklerimizi aktarmaya başlamadan önce bizi havaalanında bekleterek ve her türlü zorluğu çıkararak kendi bildiğini okuyan pasaport görevlisine hiçbir sevgi ve saygı sözcüğü içermeyen bir selam gönderiyorum.

İlk olarak EA'nin birçok alanda güçlü yapımlarla saldırıya geçeceğini gördük. Hemen her oyun türünde iddialı yapımlarla EA, pazardan büyük bir pay kapmaya çalışıyor. EA bu kadar alanda birden mücadele ederek başarıyı ne derece yakalar, onu tam olarak kestirmek mümkün değil. Oyun fuarı için fazla ciddi olan bir otelde EA'nin bu amaç doğrultusunda geliştirdiği projeleri inceledik. Büyük ekranlara kurulu konsol ve PC'lerde FIFA 08, NBA 08, Medal of Honor Airborne Wii versiyonu, Need for Speed: ProStreet, Half-life Orange Box ve Crysis'i oynadık. Yapımcılarla oyunlar hakkında konuştuk, gördüklerimizi oyuncu arkadaşlarla paylaştık.

WOW'A RAKİP
EA'nin bir diğer hedefi kitlesel çılgınlığa dönüşen World of Warcraft'a rakip çıkarmak. Bu amaçla oyuncuların takdirini kazanmış Warhammer serisinin, Warhammer Online: Age of Reckoning ismiyle karşımıza çıkacak yeni oyununu yakından gördük. Grafik olarak oyun Warcraft 3'ün sanat tasarımına fazlasıyla yakın. Bunun dışında oyun içinde birçok oyuncuyu etkileyecek türde görev ve dev savaşlar mevcut. Ancak gördüğümüz kadarıyla WOW hayranı birinin o dünyadan kopup Warhammer'e geçmesi biraz zor. Ancak MMORPG dünyasına adım atmak isteyen yeni oyuncular için Warhammer iyi bir başlangıç olabilir.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×