Electronic Sports Türkiye "Cyberathlete Professional League (CPL)" Basın Bülteni

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Electronic Sports Türkiye "Cyberathlete Professional League (CPL)" Basın Bülteni
Dünyanın en yüksek ödüllü Oyun Turnuvası The CPL, Alsan Elektronik'in ana sponsorluğunda ve Escort'un donanım sponsorluğunda artık Türkiye'de.

6-7 Kasım 2004 tarihleri arasında İstanbul Sürmeli Hotel'de düzenlenecek etkinliğe yurt içinden ve yurt dışından 16 takım, 80 siber atlet katılacaktır. Takımlar dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi olan Counter-Strike oynayarak 100.000 $'lık heyecan için yarışacaklardır.

Ayrıca 6-7 Kasım'da "CPL Winter 2004 Türkiye" nin hemen ardından yine İstanbul'da, Şubat ayında geniş katılımlı ve uluslararası World Tour 2005 gerçekleştirilecek ve Türkiye'de bir ilke imza atılacaktır.

CPL Winter Turnuvası hakkında E-sportr.org adresinden daha fazla bilgiye ulaşılabilir.

CPL Hakkında:

26 Haziran 1997'de başlatılan Cyberathlete Professional League (CPL) dünyanın ilk bilgisayar oyun ligidir; 5 kıtada final turnuvaları ve 40 ülkede resmi eleme turnuvaları düzenlemektedir. CPL profesyonel bilgisayar oyunu yarışmalarında dünya lideridir.

CPL 7 sene içinde katılımcı sayısı toplamda 25,000 oyuncuyu bulan ve 1 milyon dolardan fazla nakit para ödülü dağıtan 20 etkinliğe ev sahipliği yapmıştır.

CPL ulusal ve uluslararası medyanın dikkatini çekmiş ve MTV, CNN, ESPN, USA Network, GSN, Fox, Nickelodeon, TechTV, UK Channel 4, GamerTV ve ABC gibi kanallarda tanıtımı yapılmıştır.

Digimaxi The CPL Winter Etkinlikleri, Dünyanın birçok kentinde yılın belirli dönemlerinde yapılmakta olan ve çeşitli oyunları içeren etkinliklerin bir benzerinin, İstanbul'da da yapılmasını vizyonuyla 2004 senesinde faaliyete geçirilmiştir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.08.2022 10:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
Electronic Sports Türkiye

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×