Elite: Dangerous pilotu, bir ayını bakın ne için harcadı

Elite: Dangerous pilotu, bir ayını bakın ne için harcadı

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 30.04.2018 - 20:49
Buna karşılık yine de saygı ile şapkamızı çıkarırız.

Bazıları video oyunlarını zaman öldürmek için oynarken, bazıları ise başkaları ile yarışmak, bazıları ise eğlenmek için oynar. Fakat kendini aşırı bir şekilde adamış olan bir oyuncu, bir ayını Elite Dangerous'ta, oyunun logosunu çizmek için harcadı.

Logonun genişliği tam olarak 36,400 ışık yılı

Bahsettiğimiz gibi, bir ayını harcayan Commander Malibu adındaki oyuncu, sadece logoyu yapmak için önceden belirli noktalara gittiğini ve yaklaşık 6500 kez uzayda zıplama yaptığını belirtti. Logoyu tamamlama serüveni ise tam tamına 375.000 ışık yılı sürdü. Commander Malibu'nun belirttiğine göre, Samanyolu Galaksi'si üzerine belirli X ve Z koordinatları bulundurarak, logoyu çizmeyi başardı. Arada sırada gemisi bozuldu ve buna rağmen rotadan sapmadı ve bazı yardımcı gemilerden tamir isteğinde bulundu.

Yaklaşık üç yıldır bu oyunu oynadığını belirten Malibu, neredeyse oyunun verebileceği her şeyi deneyim edinmiş bulunuyor. Bu yüzden de yapacak farklı bir aktivite arayışında bulunan Malibu, aklında bulunduğu bu garip fikri, sonunda gerçekleştirdi. Bu bir aylık süreç ve emek, Elite: Dangerous forumlarında, çok kısa bir sürede insanların dikkatini çekmeyi başardı. Malibu ise, logoyu çizme aşamasını bir video ile göstermeyi de unutmuyor.


Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 18:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2018 23:14
5 günde yapmış sağ üstte time lapse zamanını da mı okumuyorsunuz?
MK Okuru
MK Okuru 3.05.2018 20:48
Her gün 4 saat x 30 gün = 120 saat = 5 gün. Problem?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2018 03:33
işsizin işsiz işsazsız ;)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×