1/10

En İyi Oyun Kapakları - Bölüm 1

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Göz kamaştıran yapımlar
Bir video oyunu geliştirmek için bazen aylarca, hatta yıllarca bilgisayarlarla dolu bir ofise tıkılıp, münzevi hayatı yaşamak gerekiyor. Bunca emeğe karşılık ortaya çıkan iş de beklediğiniz ilgiyi göremeyebiliyor. Zira siz ne kadar iyi bir oyun da hazırlasanız, etkili bir şekilde tanıtımını yapamazsanız, o yapım büyük kitlelerin eline ulaşmıyor. Bu tanıtımın da ilk aşaması oyunun kapağı. Zira tüketicinin, yapımla ilgili karşılaştığı ilk elle tutulur materyal, video oyununun kapağı oluyor. Kötü bir yapımı bile görkemli göstermek, fikir ekibinin ve onu gerçeğe dönüştüren tasarımcıların elinde. Sizler için en iyi oyun kapaklarını derledik (Bölüm 1 – Devamı gelecek). İşte çarpıcı kapaklarıyla, 10 video oyunu:

Star Wars: The Force Unleashed

Güç seninle olsun

Darth Vader’ın şeytani çırağını kontrol ettiğimiz Star Wars: The Force Unleashed, Lucas Arts imzalı kapak tasarımıyla da dikkat çeken bir yapım. Bir elinde Sith’lerin en sevdiği iki renkten biri olan kırmızı ışın kılıcı tutan, diğer eliyle ise karanlık tarafın gücü olan (Ancak Jedi’lar da öğrenebiliyor) lightning’i kullanan çırak, İmparatorluk askerlerini elimine ediyor. Bir yanda onların çaresizlikleri, bir yanda ise öfkenin vücut bulmuş hali var. Buna ek olarak yukarıdaki efektli “The Force Unleashed” yazısıyla beraber ortaya gerçekten güzel bir görüntü çıkmış. Muhtemelen Star Wars fan’ları, oyunun kutusunu ellerinde tuttuklarında, birkaç saniye en ince ayrıntısına kadar incelemiştir. Belki Star Wars: The Force Unleashed beklentilerin altında ezildi ancak kapağı gerçekten görülmeye değerdi.

En İyi Oyun Kapakları - Bölüm 1
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×