Epic Games, Fortnite oyuncularını hackerlara karşı uyarıyor

Furkan Güler
Furkan Güler 16.03.2018 - 11:39
Geliştiriciler, oyuncuları uyarıyor.

Geride bıraktığımız günlerde en çok oynanan Battle Royale oyunu olan Fortnite hakkında ortaya ilginç bir olay çıkmıştı. Tyler isimli bir oyuncu durup dururken Fortnite hesabının ele geçirildiğini ve belirli miktarlarda harcamalar ile karşılaştı. Bunun üzerine oyuncular, Epic Games'in oyunculara sağladığı siber güvenlikten şüphe etmeye başladı. Şimdi ise Epic Games geliştiricileri, yaşanan sıkıntılardan haberdar olduklarını ve üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Korsanların, hesapları ele geçirme teknikleri sayesinde elde ettiklerini söyleyen Epic Games, eğer oyuncular hesaplarının ele geçirildiğini düşünüyorlarsa, anında kendileri ile iletişime geçmelerini istiyorlar.

Epic Games, hesabı ele geçirilen oyuncuları hackerlara karşı devamlı olarak uyarıyor.

Fortnite'ın sadece Epic Games'in kendi sitesinden indirilmesini öneren geliştirici ekip, şifrelerin sıradan olmamasına özen gösterilmesini istiyor. Eğer hesabınız ele geçirilirse, Tyler'ın başına gelen sizin de başınıza gelebilir. Keza oyuncu, kredi kartından haberi olmadan 100 ve 150 dolarlık harcamalar yapıldığını belirtmişti. Daha sonrasında Epic Games'ten yardım alan Tyler, parasını geri almayı başarabilmişti. Umarız geliştiriciler yakın zamanda bu güvenlik açığını kapatabilirler .

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2022 08:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
Epic Games, Fortnite oyuncularını hackerlara karşı uyarıyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×