Epic Games Store oyun içi başarımları ekleniyor

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 30.07.2020 - 11:52
Epic Games Store da diğer platformlar gibi oyun içi başarımlara ve çeşitli yeniliklere gidiyor. İlk işaretleri bugün verdiler ve yol haritası çiziliyor.

Epic Games Store tarafından Twitter üzerinde paylaşılan bir gönderi ile oyun içi başarımların eklendiği duyuruldu. Geçtiğimiz yıldan bu yana yapılacaklar listesinde bulunan başarımlar artık Epic Games oyunlarında da edinilebilecek.

Artık Epic Games Store üzerinden oynarken de başarım kazanabileceğiz

Oyun içinde belirli etkinlikler sonucu açılabilen başarımlar Epic Games Store'un bir yıldır yapılacaklar listesinde yer alıyordu. Nihayet Epic Games bununla ilgili yaptığı çalışmaları oyuncularla paylaştı ve başarımlar gelmeye hazır görünüyor. Epic Games, bugün, Twitter üzerinden paylaştıkları bir gönderi ile mağazadaki belirli oyunların başarımlarının kilidinin açılabileceğini söyledi.

Epic Games Store oyun içi başarımları ekleniyor

Dün itibariyle ARK:Survival Evolved oyununda başarımların edinilebildiği yönünde bilgiler geldi. Twitter gönderisine eklenen videoda da görüldüğü üzere oyun içi başarımlar Epic Games Store'un oyun içi arayüzünde gözlenebilecek. Başarımlar ve arayüz yapısı Uplay'i çağrıştırıyor ancak Epic Games Store'un bu alanda ilerlemesi güzel. Eğer okumayanlarınız varsa daha önce Epic Games Store ve Steam platformlarını karşılaştırdığımız bir yazıda Epic'in eksik kaldığı yönlerden bahsetmiştim. Özellikle kullanıcıların birbirleri ile olan etkileşimlerinin eksikliği Epic'i bir adım geride tutuyordu.

Epic Games Store'un Twitter gönderisine yanıt veren herkes bu olayın neden bu kadar geciktiğinden şikayetçi. Bazı kullanıcılar da Steam üzerinden kıyaslamalar yaparak Epic Games Store'un eksik yönlerine dair geri bildirimlerde bulunmakta. Ancak hala başarım sistemi resmiyete geçmemiş olacak ki ARK: Survival Evolved mağaza sayfasında başarımların bulunduğuna dair bir ibare eklenmemiş. An itibariyle oyun içi başarımların bulunduğunu bildiğimiz tek oyun da ARK olarak yerini koruyor. Test süreçleri bittikten sonra birçok oyunda da başarımları göreceğimizi düşünüyorum.

Epic, henüz başarımların uygulanmasıyla ilgili paylaştıkları gönderiden başka bir açıklama yapmadı. Ancak Trello'da Epic Games Store yol haritası yakında oyunlara mod desteği, mağazaya da "Trend" ve "Up Next" kategorilerinin geleceğini gösteriyor. Bütün bu gelişmeler Steam için dijital oyun dağıtımı alanında bir rakip haline gelmeye başlayan Epic Games'in elini güçlendirecek gibi duruyor. Her seferinde söylediğim gibi bu rekabetin güçlenmesi de özellikle bizim gibi alım gücü belli kısıtlar içinde kalan oyunculara fırsat niteliğinde. İlerleyen süreçte kullanıcı profilleri ve Steam'de olduğu gibi bir aktiviteler kısmı da görürüz diye temenni ediyorum.

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2021 17:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 15:15
daha eklemeleri gereken çok şey var steam ı geçmek için
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 07:26
21.08 bana yarıştıklarına dair bir kanıt gösterebilirmisin çok bilmiş?? Adamlar başarı sistemini bile yeni getirmiş. O da oyuncuların isteği doğrultusunda oldu. Eğer yarışma derdinde olsaydılar daha en başında getirirlerdi
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 21:08
Gayet de steam ile yarışıyorlar lmao
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 20:11
Hayat bir yarıştır.Eniyisi olmak istiyorsanız yarış içinde olmanız ve kulvarınızdaki iyi olanların yaptığı şeyleri daha iyi yapmak zorundasınızdır.
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 16:47
Adamlar steam ile yarışmıyor ki? Sizin bu herkesi birbiriyle yarıştırma çabanız niye ben çok merak ediyorum?? Hayır noluyor yani? Elinize ne geçiyor??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 16:30
steam on numara ya ? epic ne ya çoluk çocuk mekanı
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 07:22
He epic çoluk çocuk mekanı. Ama bedava oyun verdiği vakit aç gibi hemen hesap açarsın kolpa seni.
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 18:48
Pardon? Yaptığı indirimlerden yararlanmak çocukluk değik aptallıktır bilginize... Ki Epic Games mi yoksa Steam mi derseniz Steam derim ancak Epici tebrik edeceğiniz yere boş konuşmanız da zekanız gereği olsa gerek. Şu zamana kadar Epicden oyun almamamın sebeplerinden en büyüğü kazanımların olmaması.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ktse
Ktse 30.07.2020 16:53
bu konunun önemini nasıl anlamazlar gerçekten anlamıyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bilgekhan
Bilgekhan 30.07.2020 13:07
Şükür, biraz geç oldu Epic. Store açılır açılmaz yapılmalıydı yani görmesi çok mu zor bilmiyorum da.
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 16:45
Sana oturduğun yerden herşey çok basit zaten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 13:39
Oh be sonunda
Kalan Karakter : 300 Gönder
Epic Games Store oyun içi başarımları ekleniyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×