Eski Doom ve Wolfenstein geliştiricileri yeni stüdyo kurdu

Furkan Güler
Furkan Güler 24.07.2019 - 10:15
Yeni oyun yolda!

FPS türünün en önemli örneklerinden iki tanesi olan Doom ve Wolfenstein, video oyun tarihine damgasını vurmayı başaran oyun serilerinden oldu. Şimdi ise iki serinin eski geliştiricilerinden olan Michael Paixao ve Joel Jonsson, bir araya gelip yeni bir stüdyo kurduklarını duyurdular. Üzerinde çalıştıkları yeni oyunları için geliştirici aradıklarını duyuran usta yapımcılar, şimdiden 10 kişiden oluşan bir geliştirici ekip kurmuşlar. Toplamda 14 tane AAA üzerinde çalışmış olan bu geliştiriciler (hepsi farklı stüdyolardan geliyor) Chronicles of Riddick, Eve Online, Gears of War, The Division, The Darkness gibi kaliteli oyunların yapım süreçlerinde yer almış.

Eski Doom ve Wolfenstein geliştiricileri yeni stüdyo kurdu

Duyurulan ancak ne olduğu açıklanmayan yeni oyunun FPS türüne ait olduğu düşünülüyor. Şimdilik bağımsız stüdyo konumunda bulunan Bad Yolk, belki ilerleyen günlerde büyük bir dağıtımcı bularak daha büyük bütçeli oyunların yapımına girişebilir. Yeni nesil platformlar için oyun geliştiren stüdyo, beklenmedik bir şekilde eğer güzel fikirle oyuncuların karşısına çıkarsa başarı yakalayabilir. Peki sizin Paixao ve Jonsson ikilisinden bir beklentiniz var mı?

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2023 08:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2019 09:20
bu kişiler eski doom ve wolfenstein oyunlarını geliştiren ekiplerde yer almamaktadırlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2019 13:19
şöyle adam gibi bir fps getirin.. o kadar tekdüzeleştiki bu tür. dağıtın ortalığı yıkın geçin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2019 16:01
Her oyun firmasından beklediğim şeyin ayınısını bunlardan da bekliyorum: kaliteli oyunlar :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Eski Doom ve Wolfenstein geliştiricileri yeni stüdyo kurdu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×