Eski Resident Evil tadında yeni bir korku oyunu: Nightmare of Decay

Emir Özkayalar
Emir Özkayalar 12.05.2022 - 16:49
Nightmare of Decay, başarılı atmosferi ile eski Resident Evil oyunlarının izinden giden bir yapıya sahip.

Bundan birkaç sene öncesine yani 2017’ye dönecek olursak bizleri Resident Evil 7 karşılayacaktır. Serinin gidişatını değiştiren başarılı bir oyundur. Seride ilk defa birinci şahıs bakış açısına geçilen oyundur. Resident Evil 7, 8 milyon adet satış rakamına ulaşarak markayı küllerinden yeniden doğurmuştur.

Resident Evil 6 ile ağır eleştirilere maruz kalan Capcom’da, bu oyunla adını temize çıkarmayı başarmıştır. Korku konusunda oldukça başarılı işlere imza atan yapım, akıllara şu soruyu da getirmiştir. Acaba klasikleşmiş Resident Evil yapımları birinci şahıs bakış açısına sahip olsaydı nasıl olurdu? İşte bu sorunun cevabını bizlere Nightmare of Decay vermektedir.

Nightmare of Decay nasıl bir oyun?

Bağımsız geliştirici Checkmaty tarafından geliştirilen ve geçen hafta Steam’de yayımlanan Nightmare of Decay, klasikleşmiş Resident Evil oyunlarının izinden giden ve bunu başarılı şekilde gerçekleştiren bir yapımdır. Oyunda Resident Evil’da olduğu gibi, büyük bir malikane, zorlu bulmacalar, bulana kadar saç baş yolduran anahtarlar ve zombiler mevcut.

Eski Resident Evil tadında yeni bir korku oyunu: Nightmare of Decay

Hatta kayıt alma şekli dahi oldukça benzer. Oyunda göreceğiniz ilk zombi, Resident Evil 1’de klasikleşmiş baş dönme sahnesinin aynısını barındırıyor. Nightmare of Decay tüm bu elementleri güzel bir şekilde bir araya getirerek başarılı bir işe imza atıyor. Fiyatı oldukça cazip, yalnızca 10,50 TL. Eğer eski Resident Evil oyunlarını özlediyseniz şans vermenizde fayda var.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 14:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2022 15:57
Şaka mı bu?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.05.2022 23:37
Aslında gerçekten de güzel bir oyun resident evile benzetilmesi konusunda birşey demiyorum ama çok güzel ve eskileri sevenler için baya kaçırılmaz fırsat resmen
Kalan Karakter : 300 Gönder
shehzadeMurat31
shehzadeMurat31 14.05.2022 22:20
eski Resident Evil tadında yeni bir korku oyunu? arkadaş! yıl olmuş 2022, 20 sene öncesinin grafik motoruyla yapılmış dandik bir korku oyununun neresi Resident Evil tadında oluyor acaba? dalga geçmeyi bırakın artık! hala 20 sene öncesinin oyununa bu kadar saplantılı olmak nedir yaaa?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2022 19:56
1990 1995 yıllarında olsak güzel oyun :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2022 10:22
Ciddi olamazsınız.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Eski Resident Evil tadında yeni bir korku oyunu: Nightmare of Decay

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×