EVE Online'da akıllara zarar hortumlama olayı!

EVE Online'da akıllara zarar hortumlama olayı!

Emin Çıtak
Emin Çıtak 3.03.2015 - 17:33
Non Erata, VAF isimli oyun içi şirketi dolandırdı
Öncelikle, EVE Online hakkında bilinmesi gereken ilk şey: oyunun gerçek bir açık dünyaya sahip olduğudur. Oyun içinde şirketlere girebilir, korsanlık yapabilir, casus rolüne bürünebilirsiniz. En basit tabirle, oyunun size izin verdiği ölçüde istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Hatta bir şirketi hortumlayabilirsiniz.

Non Erata isimli dolandırıcı, Vanguard Frontiers (VAF) şirketini dolandırdı. Bahsi geçen miktar, oyun parasıyla 600 milyar ISK. Bu parayla oyun içi aylık ücretinizi ödeyebiliyorsunuz. 600 milyar ISK, bu hesapla tamı tamına 13.000 dolara denk geliyor.

Dolandıcımız öncelikle 5 ayrı alt karakter açmış ve bunlarla birlikte VAF’a sızmış. Aklınıza silahlı soygun filan gelmesin, çünkü Non Erata’nın silahı ikna kabiliyeti ve sabır. Bu 5 karakterin yardımıyla 6 aylık bir süreç sonunda şirkette yükselmeyi başarmış ve şirketin hesaplarına ulaşmış. Bildiğiniz Bank Job!

EVE Online'da akıllara zarar hortumlama olayı!
Elbette, hile yapmadığı ve oyunun ‘kuralları’ dışına çıkmadığı için Non Erata oyuna şu an devam ediyor. Soygunlar EVE Online dünyası için elbette oldukça sıradandır hatta bu olay en büyük soygun bile değil. Bu hortumlama olayını öne çıkartan, Erata’nın müthiş planı ve tek seferde çalınan en yüksek para miktarı olması.

Ayrıca söz konusu dolandırıcımız, faaliyetlerine devam edeceğini de açıkladı. Ne diyelim, takdir mi etsek, ayıplasak mı bilemedik…
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 9.07.2020 18:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir