1/2

Everquest 2

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Burası başlangıç noktası. Evet gerçekten; orada gerçekleşen olayların önemi hala hafızalarda.

“Burası başlangıç noktası. Evet gerçekten; orada gerçekleşen olayların önemi hala hafızalarda. Gökyüzü üzerimize yağıyor! Tapınaklar yıkılmış, imparatorluklar dağılmış, kıtalar kaybolmuş, bunlar gibi ve daha birçok büyük olayların hepsi de dehşet verici ve harukulade. Son konuştuğumuzdan beri herşey değişmiş ve  eminim ki bunun gibi olaylar da ufuklarda olmaktadır. Fakat, olay burda başlamıştır. Umutlar, burda başlamıştır. Qeynos’un geleceği burda başlamıştır, ama hayır, biz Norrath’ın geleceğini yazmalıyız. Kanla yazılmadığı için dua ediyorum”

Antonius Byle IV, büyük Qeynos şehri Lordu

NERDEN NEREYE

Everquest 2 tarihinin kısa hikayesi böyle, oyunu düzenleyen Bill Tost, 1.bölümü oynamayanların bu bölümde zorlanacağını belirtiyor. Oyun birinci bölümün geçtiği Age Of Destiny bölgesinde geçiyor. Birnci bölümdeki Freeport’lar yerlerini Freeport Militia, şovalyelere ise Marr adında bir bölge ayrılmış, Qeynos serserileri bozguna uğratmış ve şimdi yeni bir şehir durumuna gelmiş. Van Shir a ve Iksar evi artık yok, ama Iksar hala oyunda yerini koruyor. Van Shir’in yerine artık Kerra adlı adada Kerra isimli kedi insanlar olacak. Norrath yerleşim merkezleri de değişime uğaradı.Beffalen hala daha devam ediyor, ayni yerinde yani Nektulos Ormanı’nında. Eski oyuna benzer bölgelerin yanında şimdi tahminen %50’lik bir Tros bölgesi bulunuyor. İlk oyuna göre yeniliklerin yanında, everquest hayranlarını eskilerden kalıntılar da bu devasa online oyunda bekliyor.

SEÇİM SİZİN

Değişikleklerin bir bölümüde karakter yaratma olayında gerçekleşmiş. İsterseniz önceki oyunun karakter sınıflarını bir hatırlayalım;

Seçebileceğiniz karakterler birinci bölümdeki karakterlere 14 tane daha eklenmiş. Everquest II’de karakterinizi yaratırken ırk, sex ve görünüşünü seçebileceksiniz. Eski oyununuzdaki karakterinizi buraya nakletmeniz mümkün olmayacak. Kakterler level özelliğine dayanacak, yani, diyelim ki oyuna yeni başladınız,bu durmda karakteriniz güçsüz bir efor sergileyecek ve oyuna devam ettiğiniz zaman içinde kazandığınız levellere dayanarak istediğiniz sınıfı seçebilecekseniz, mesela level 6’ya geldiniz ( ki bunun için yarım saatlik bir zaman geçmesi gerekecek) karakterinizi belli bir sınıfa yöneltebileceksiniz, aşağıdaki tabloda level 6 ve o levelde seçebileceğiniz sınıfları sıraladım.

LEVEL 6

  • Fighter (savaşçı)                             

  • Priest (rahip)                                  

  • Mage (büyücü)

  • Rogue (dolandırıcı)

  • Tradesman (tüccar)

Level 15’e gelindiği zaman ise seçtiğiniz sınıfın bir üstüne çıkması sağlanacak; diyelim ki level 6’da “fighter”ı seçtiniz ve level 15’e geldiniz, bu durumda karakterinizi “fighter”dan warrior, crusader veya brawler sınıfını seçebileceksiniz. En son sınıf atlama   leveli 30. level, yine bu levele geldiğiniz zaman level 15’deki sınıfınızı daha da üs seviyeye çıkarabileceksiniz. Crusader sınıfını  paladin (şovalye), shadow night veya ranger olabilecek.

Level atlama olayı birinci bölüme göre daha hızlı ilerliycek. En fazla atlayabileceğiniz level puanı 100 olarak belirlenmiş.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×