Facebook grupları artık paralı aboneliğe geçiş yapabilecek

Furkan Güler
Furkan Güler 21.06.2018 - 10:08
Yeni özellik şu an test aşamasında.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook, yine yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Facebook'un blog sitesinde paylaşılan yeni gönderiye göre, Facebook gruplarını yöneten yöneticiler, eğer isterse bundan sonra üyelerinden aylık olarak para alabilecek. Bu çeşit VIP gruplar üzerinde çalışan Facebook, muhtemelen parayı grup yöneticisi ve kendisi arasında paylaştıracaktır. Genellikle YouTuber, blogger ve ünlü olan kişileri hedefleyen bu uygulama sayesinde Facebook'un yeni bir gelir kapısı elde ettiğini söyleyebiliriz. Şimdilik test aşamasında olan bu özelliğin ülkelere göre nasıl fiyatlandırılacağı ise tartışma konusu olmuş durumda.

Facebook grupları paralı olacak

Ayrıca abonelik ücretinin kim tarafından belirlendiği de merak ediliyor. Yayınlanan görselde abonelik ücretine 15 dolarlık bir fiyat biçen Facebook'ta ayrıca VIP gruplarda yöneticilerin bir de grup tanıtımı yapması bekleniyor. Yani grubu Facebook üzerinde rastgele bulan bir kişi, grubun ne ile ilgili olduğunu direkt olarak açıklamalarıyla anlayabilecek. Eğer bu özellik ülkemize gelirse çok büyük büyük bir ihtimalle binlerce kişi tarafından kullanılacağı kesin. Özelliğin test aşamasından ne zaman çıkacağı ise belli değil.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 21:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
Facebook grupları artık paralı aboneliğe geçiş yapabilecek

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×