Facebook kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra'yı duyurdu

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 19.06.2019 - 16:48
Facebook da kendi para birimini üretti

Geçtiğimiz hafta Facebook'un da kendi kripto para birimini ve kripto para cüzdanının duyuracağı basında yer almıştı. Facebook'un aralarında Visa, Mastercard, Uber ve PayPal'in bulunduğu birçok şirketin desteğini aldığı belirtilmişti. Beklenen gelişme gerçekleşti. Facebook kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra'yı duyurdu. Libra ve dijital cüzdan Calibra 2020 yılında piyasaya sürülecek ve Calibra Mesenger ve Whatsapp'ta bağımısız bir uygulama olacak. 

Facebook kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra'yı duyurdu

"Libra'nın hedefi, milyarlarca insanın kullanabileceği basit küresel bir para birimi ve finansal altyapı oluşturmaktır." Facebook Libra'yı bu hedef için piyasaya sürdüğünü duyurdu. Libra'nın gerçek varlık rezervlerinin desteklediği güvenli ve ölçülebilir bir blockchain üzerinde oluşturulduğu, Libra'nın, dünya genelinde milyarlarca insana daha kapsayıcı ve açık bir finansal ekosisteme erişim olanağı sunacağı vurgulandı. Libra'nın fiyat dalgalanmalarından ve piyasadan etkilenemyeceği açıklandı. Facebook'un yeni kripto para birimi Libra, "Libra Association" isimli bir şirketler kolektifi tarafından yönetilecek. kullanıcılar dijital bir cüzdan olan Calibra'yı indirerek kripto parayı akıllı telefonları üzerinden dilediği kişiye gönderebilecek. Calibra kullanılarak kullanıcılar birbirlerine Libra gönderebilecek. 

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2021 07:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2019 11:23
Li(b)ra :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.06.2019 17:00
1 libra kaç liraya eşit olacak önemli olan bu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Facebook kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra'yı duyurdu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×