Fantastik edebiyatın ünlü yazarından CD Projekt RED'e destek

Fantastik edebiyatın ünlü yazarından CD Projekt RED'e destek

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 6.10.2018 - 19:13
Alın kitaplarımı oyun yapın

Fantastik edebiyatın ünlü isminden CD Prjoekt RED'e destek geldi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde CD Projekt RED yeni bir dava haberi ile gündeme gelmişti The Witcher kitaplarının yazarı Andrzej Sapowski, kitaplarının oyun uyarlamalarını yapan Polonya menşeli oyun geliştiricisi CD Projekt'e yeni bir telif davası açma girişiminde bulunmuştu. Kimi The Witcher kitaplarının yazarı telif davasında Andrzej Sapowski'yi  haklı bulurken kimi de CD Projekt RED'i haklı buldu.

Fantastik edebiyatın ünlü yazarından CD Projekt RED'e destek geldi

The Witcher kitaplarının yazarı Sapowski 10 yıldan uzun bir süre önce imzalanan telif anlaşmasını bozup, yeni bir anlaşma imzalamak için CD Projekt RED'e dava açmaya hazırlanıyor. Bu tartışmalara bir yazar daha katıldı. Sissoylu, Fırtınaışığı Arşivi ve Elantris gibi fantastik kitapların ünlü yazarı Brandon Senderson, Reddit'te dönene tartışmalara dahil oldu. Senderson Reddit üzerinden CD Projekt RED'e seslenerek; "Sevgili CD Projekt RED, eğer isterseniz Sissoylu'nun haklarını alabilirsiniz... demeyi çok isterdim ama sabah uyandığımda bu başlık patlarmış gibi geliyor. Ancak yine de sizinle çalışmayı çok isterim. bu güne kadarki en iyi oyun uyarlamasını yaptılar. CD Projekt RED'e kitaplarımın haklarını bedava vermeyi ciddi ciddi düşünebilirim. Gerçi sanırım kendini beğenmiş fantastik edebiyat yazarlarıyla daha fazla uğraşmak istemeyebilirler." dedi.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 21:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
Kuchiki Byakuya
Kuchiki Byakuya 8.10.2018 17:39
Bu adam bir efsane. Robert Jordan'ın Zaman Çarkı serisini de ölümünden sonra o tamamlamıştı (vasiyeti ve karısının izniyle). Yaşayan en iyi fantastik kurgu yazarıdır denilebilir. Hem bunu teklif etmesi hem de bunu CD Project Red'e teklif etmesi muhteşem. Yıllardır gördüğüm en güzel haberlerden biri.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2018 22:53
'Sanderson' olucak Senderson değil saygılar...
MK Okuru
MK Okuru 8.10.2018 09:13
rahatladım birader sorunun mu var
MK Okuru
MK Okuru 7.10.2018 17:15
Olucak değil olacak. Saygılar...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.10.2018 08:54
sissoyludan güzel oyun çıkar aslında. yetenekler biraz crisis varı geçiş yapılabilen güçlenme, görme, hızlanma vs gibi büyüler var. batman ,shadow of mordor varı bide dövüş sistemi yap. zaten dilenci olarak başlıcan. al sana klasik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Luke Skywalker
Luke Skywalker 7.10.2018 13:45
Güzel olurdu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×