Fantavision

Tunç Türel
Tunç Türel 3.06.2010 - 12:31
Bu oyunu oynamadan önce çok heyecan verici ve serisinin hayrani olup,filminin de gelmesini sabirsizlikla gelmesini bekledigim Residen Evil Code:Veronica X’i oynuyordum.

Su günlerde en iyi giden sey Ice Tea ve PS2 gerçekten tabii PC’mi de unutmayalim.Bu oyunu oynamadan önce çok heyecan verici ve serisinin hayrani olup,filminin de gelmesini sabirsizlikla gelmesini bekledigim Residen Evil Code:Veronica X’i oynuyordum.Fantavision’i elime aldigimda bir müddet durakladim.Ben ona baktim,o bana.Kapagindaki havai fisek resimleri beni sasirmisti. Her neyse oyunumuz Platform türü.Öyle ciddi adamlarin oynayacagi bir oyun degil simdiden belirteyim.

Baba, havai fisekleri izlemeye gidecegiz degil mi?

Bir çok kisi için izlemesi zevkli ve bir o kadar kisi içinde sikici.Simdi bir de oynunu yapmislar.Çocuklugum da hatirlarimda havai fisek gösterilerini izlemeye giderdik babamla.Içimi her zaman bir heyecan sarardi.Simdi düsünüyorum da niyeydi bu heyecan?Herhalde çocuk oldugum içindi.Fantavision bazilarimiza çok kolay bir oyun gibi gelip “Aman,daha simdi Resident Evil’i bitirdim,Fanta’midir nedir ne yapayim?” diyebilirsiniz benim gibi.Oyuna baslayana kadar bende öyle düsündüm.Hemen Easy bir game’e basladim ve oyunun çok hareketli ve zevkli oldugunu gördüm.Oyuna alisma süresi çok kisa hatta ben kontrollere falan bakmadam basladim 2-3 dakika içinde çok rahat oynamaya basladim.Zaten en önemli isinizi X ile yapacaksiniz.Oyuna küçük bir demoyla basliyoruz ki ben orada koptum demo gerçekten Fantavision’in çok küçük oyuncular için oldugunu gösteren bir demo hazirlamis.Bu demoyu izlerken annem yanimdan geçerken döndü ve “Hayrola giderek küçülmeye baslamissin” dedi.Neyse demoyu birakalim zaten alirsaniz sizde görecekseniz(sanki çok görmeye deger bir yani varda).

Oglum bugün 29 Ekim’mi? Ne havai fisegi?

Simdi menülere geçelim.Menülerde fazla isiniz olmayacak zaten direk oyuna gireceksiniz.Menüde 6 tane bölüm var.Game Start oyuna baslamaya (ne kadar ilginç),Replay oynadiginiz oyunlari tekrar izlemeye,Explain,oyunun teknik ve kurallarini ögrenmeye,Option oyunun bazi ayarlarini yapmaya,Memory Card,Save/Load için ve Exit ise ana menüden çikmak için (hadi ya?).Simdi oyundaki menülerin içlerinde ne varmis göz atalim.

Game Start:Üç tane bölüm var burada.1 Player Easy Game,1 Player Hard Game ve 2 Player Versus Start.Oyuna alismak için ilkinden baslamakta fayda var.

Replay Mode:Memory Card hafizasinda 12 tane Replay tutabiliyor.Bu bölümde bitirdiginiz oyunlarin sonunda save ederseniz bu bölümde ne tür hareketlerle fisekleri patlattiginizi görebilirsiniz.

Explain:5 tane bölüm var burada.Hepside oyunun kurallarini ögrenmek için.Oyuna baslamadan buraya ugramakta fayda var.

Option:7 tane diger oyunlardan alisik oldugumuz yaralar var.Sound,Music Volume,Sound Effect Volume,Vibration,Flash SE Delay,Staff Credits ve Exit Option.

Memory Card:Burayi yazmaya gerek yoktu ama hatirlatalim.Save ve Load islerinizi bu bölümden yapacaksiniz.

Baba, çok yalancisin

Oyun bize aslinda havai fiseklerin ne kadar gizemli bir dünyasi oldugunu anlatiyor.Tam 8 çesit fisek türü var.En büyük patlayanindan,en küçügüne,dagilarak patlayanindan,teker teker patlayanina kadar daha bir çok çesit var.Oyunda ki kontrollere gelince.X ile fisekleri yakaliyor,O ile patlatiyorsunuz.Mesela 4 tane fisek geliyor X ile 4 fisegide yakalrsaniz ve O basarsaniz güzel bir görüntü oluyor.Eger yakaladiginiz fisegi patlatmaktan vazgeçerseniz tekrar X’e basacaksiniz.

Oyun tamam zevkli ama hitap ettigi kitle hem çok kisitli hem de küçük yastakiler için.Büyük birinin bu oyunu oynamasi için ya havai fisek asigi olmasi ya da girdigi bir iddiayi kaybedip Fantavision oynamaya zorlanmasi lazim.

Tamam tamam, ben senin için bulur patlatirim.

Oyun çok zevkli ve hareketli bazen kendimi kaptirdigim bile oluyor.Bir de havai fiseklerden hoslanan bir arkadasiniz varsa çagirin evinize,hemen iki kisilik moda atlayin.Ama eger küçük bir kardesiniz varsa ona hediye etmek daha iyi bir fikir.Eger bu oyundan çok fazla zevk alamiyorsaniz Hard Game’e takilin.Size iyi gelecektir.O da açmazsa bir Ice Tea için (ne alaka?).

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 07:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
Fantavision

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×