Far Cry: New Dawn ve Far Cry 5 arasında neden 17 yıl var?

Furkan Güler
Furkan Güler 25.01.2019 - 10:42
Ubisoft'a göre 17 sayısının özel bir nedeni var.

Geride bıraktığımız haftalarda duyurulan Far Cry New Dawn, kıyamet sonrası temasıyla oyuncuları heyecanlandırdı. İlgi çekici yapısıyla Far Cry serisine farklı bir soluk getirmesi beklenen yapım, beşinci oyunda yaşanan olaylardan sonra geçecek. Beşinci oyunun devamı niteliği taşıyan Far Cry New Dawn'ın, 17 yıl sonrasını anlatacağı açıklanmıştı. Ancak oyunun neden beşinci oyundan 17 yıl sonrasını anlatacağı belirtilmemişti.

Far Cry New Dawn'ın hikayesi nasıl?

Şimdi ise bu sayının nedeni açıklandı. Ubisoft geliştiricilerinin belirttiğine göre 17, bir nükleer felaket yaşandıktan sonra doğanın tekrar canlanacağı süreyi temsil ediyor. Yani eğer bir bölgeye nükleer bir bomba atılırsa, doğada 17 yılın ardından ilk çiçekler açmaya başlıyor. Diğer bir yandan Ubisoft, iklim değişikliğinin yine aynı şekilde 17 yıl sonra normale döndüğünü belirtti.

Bakalım Far Cry New Dawn, bizlere ne gibi bir deneyim yaşatacak? Merak ediyoruz. Far Cry 5'in başarısından sonra hikayeyi devam ettirmek isteyen Ubisoft'un oyuna ne gibi şaşırtıcı yenilikler koyduğu merak ediliyor. Rage 2 ve Metro Exodus gibi rakipleri bulunan Far Cry New Dawn'ın satışlarda nasıl bir başarı sağlayacağı düşündürüyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2021 05:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2019 11:35
Oyunun yapım surecide 17 gün sürmüş diyorlar
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2019 22:28
Efsane yorum asfshfjjs
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2019 10:51
ben kesınlıkle bılıyorum bır kızılderılı atasozu derkı aynı farcry yapımcıları gıbı hep aynı doga aynı harıta aynı balık yıyoruz ama beyaz adamlar o kadar malkı hep aynı harıta aynı sılah aynı oyun cevır cevır onlerıne sun satısda guzel nasıl olsa kaktır gıtsın .
Kalan Karakter : 300 Gönder
Far Cry: New Dawn ve Far Cry 5 arasında neden 17 yıl var?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×