FIFA, eSpor'a desteğini arttıracağını söyledi

Onur Güner
Onur Güner 17.10.2016 - 18:35
Hadi hayırlısı
Kuşkusuz spor denilince dünya genelinde ve özellikle ülkemizde akla direkt olarak futbol, basketbol veya voleybol geliyordu. Ancak son zamanlarda dünyada büyük gelişme gösteren ve çok büyük bir pazar haline gelen oyun sektörü de görmezden gelinmiyor. Bazı kesimler esporu ciddi olarak bir spor dalı kabul etse de bazı kesimler aynı görüşte değiller. Zira ülkemizde de maalesef bilgisayar başında spor mu olur ne saçma bir şey o öyle terimlerini sıkça duyarız. Esporun gerçekten bir spor dalı olup olmadığını insanlar tartışa dursun, Uluslararası Futbol Federasyonu Birliği (FIFA) tarafından resmi internet sitesi üzerinden esporla ilgili bir açıklama yayınlandı.

FIFA, eSpor'a desteğini arttıracağını söyledi
Geçtiğimiz günlerde büyük oy farkıyla FIFA'nın başkanlığına seçilen Gianni Infantino'nun kendi sözlerinden oluşan açıklamanın özeti olarak, Futbol Birliğinin espora olan desteğini daha da ileriye taşıyacağını ve FIFA bünyesinde özel bir ekip kurulup espor endüstrisinin hızla gelişen trendlerine nasıl ayak uydurulur araştırması yapacağı söylenmiş. Ayrıca söylenene göre bu ekip, ülkelerde espor federasyonları kurulması için de altyapı çalışmaları yapacak ve uygun zeminin oluşturulması yönünde çalışmalar yapacakmış. Sadece geçtiğimiz sene dünya genelinde oyun sektörünün 1 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini söyleyen açıklamada, ''FIFA oyununun ve futbol simülasyon oyunlarının pazardaki etkinliğini arttırmak istiyoruz. Ayrıca FIFA Interactive World Cup organizasyonunun da daha çok kişiye nasıl ulaştırabiliriz, daha çok nasıl kazandırırız arayışı içindeyiz.'' ifadeleri kullanıldı. Bakalım FIFA'nın bu resmi açıklaması espor sektöründe nasıl yankı bulacak bekleyip göreceğiz.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 08:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2016 18:42
Bir kurumda hırsızlık varsa , büyük küçük konumda , kurumun kadrolarında önemli pozisyonlarda çalışan kim varsa kovucaksın . Başkan çalmış genel sekreterin haberi yok . Büyük büyük götürür küçük küçük götürür .
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2016 01:22
Desene espor'a da şike ve haraç girecek!
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2016 12:26
Ayıp ettin. Para kokusunu aldılar rahat bırakırlar mı...
Gelsin şikeler, gitsin rüşvetler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
FIFA, eSpor'a desteğini arttıracağını söyledi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×