FIFA oyunlarında momentum var mı? EA'den beklenen açıklama geldi

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 19.06.2019 - 10:44
İnanalım mı?

Momentum olarak adlandırılan, dinamik zorluk ayarı (DDA) FIFA oyuncularının yıllardır yakındığı bir sorun. Özellikle online maçlarda skor olarak önde olan tarafın aleyhine çalışan bu sistem, skor olarak geride kalan tarafa adeta kıyak geçiyor. En azından oyuncular böyle düşünüyor. Oyuncu kanadı FIFA serisinde momentum dinamiğinin olduğundan emin olsa da EA, FIFA oyunlarında böyle bir mekaniğin olmadığını iddia ediyor. 

EA, FIFA serisinde momentum olmadığı konusunda ısrarcı

FIFA oyuncularına oyunun en büyük sorunu ne diye sorsak muhtemelen büyük bir çoğunluk momentum cevabını verecektir. Son FIFA oyunlarında artık gözle görülür bir şekilde maçlara etkisi olduğu düşünülen bu sistemin varlığı tartışmalı. FIFA forumlarında tartışılan momentum sistemi için uzun süredir beklenen açıklama EA'nin topluluk yöneticisi Corey Andress'ten geldi. Andress bir süredir forumlarda tartışılan momentum meselesi ile ilgili oyunda gerçekten böyle bir şey olup olmadığını araştırdıkları için geç cevap verdiklerini belirtti. Yapılan açıklamayı özetlemek gerekirse FIFA oyunlarında "momentum" denen sistemin olmadığı, futbolcuların yorgun olmalarına bağlı olarak hata yaptıkları ifade edildi. Bu açıklama sizi tatmin etti mi bilemiyorum. Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar 48
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 19:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.03.2022 20:58
Momentum deyin script deyin vs. Kesinlikle var. 2-0 3-0 farkla yendiğim rakip 2. Yarı ya da oyunun bir bölümünde mesela coştukça coşuyor. Adamları zerre yorulmamış halde sanki başlangıç düdüğü çaldığı andaki gibi koşmaya başlıyorlar. Tamamen rezalet. Fifa oynuyorum ama malesef gerçek bu. Sinir harbi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2021 18:09
ben bu durumdan bıktım adam 64 overall adamla benim 86 overall koşan adamımı yakalıyor imkansız ya imkansız her maç mükemmel oynuyyorum topla oynama her maç yüzde 65 bende fakat yeniyorlar adam tek atakda beni yeniyor elim ayağım titriyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2021 19:13
%70e 30 topla oynama oraniyla üstün oynuyorum. Cektigim sut sayisi rakibin 3-4 kati oluyor, hepsini kaybediyorum. Kanser olmak istiyorsaniz fifa alin oynayin. Her sene almayacagim diye yemin ediyorum. Indirime dayanamayip aliyorum
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2021 11:27
Bu normal futbolda da olan taktiksel bir yaklaşım. Örneğin ben topu rakibe vererek oynuyorum. Tehlikeli pozisyonlar olmadıkça basmıyorum. Rakibi üzerime çekiyorum. Arkada boşluk yaratıp hızlı çıkıyorum. Ve sadece garanti pozisyonlarda sut cekiyorum. Bunu anlamayanları da %90 yeniyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2021 07:04
Özellikle 21 de cok fazla oyunun zevki falan bitmis sen adami istedigin kadar oyun olarak parcala her türlu atiyo
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2020 03:24
Fifa 21 de şu an beni en çok deli eden olay da, kırmızı kart çıkarmaması.
Kaleci ile karşı karşıya kakıyorsun adam gelip arkadan çift dalıyor ne faul var ne de kart.
Hatta çoğu zaman fauller versede kart çıkmıyor.
Acil düzelmesi lazım.
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2021 06:55
Fifa 21 cok berbat 20 sutum var 3 sut atti adam zar zor 3 2 aldi
Kalan Karakter : 300 Gönder
FIFA oyunlarında momentum var mı? EA'den beklenen açıklama geldi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×