Final Fantasy 7 Remake Steam'e de gelebilir

Murathan Özlü
Murathan Özlü 19.12.2021 - 15:12
Hem fiyatlandırması ile hem de PC platformuna geliyor olmasıyla gündem olan ve Epic Store'a özel olarak duyurulan Final Fantasy 7 Remake Steam'e gelebilir.

Playstation 4'de yayınlandıktan 1 yıl 8 ay sonra Epic Store'a gelen Final Fantasy 7 Remake Steam kütüphanesine de gelebilir. Özellikle "yeni nesil" fiyatıyla gündem olan Final Fantasy 7: Remake Epic Games Store'a özel olacağı duyurularak PC platformuna gelmişti ancak, oyun dosyalarındaki bazı detaylar, oyunun eninde sonunda Steam'e de gelebileceğini işaret ediyor.

Final Fantasy 7 Remake Steam'de de yayınlanabilir

Oyun dosyalarına göz atıldığında,  Engine/Binaries/ThirdParty'nin içerisinde bir Steamworks klasörü bulunuyor.  Tavşan deliğinde biraz daha aşağı inince bir steam_api64.dll file dosyası bulunuyor. Bu dosyalara bakınca, Final Fantasy 7 Remake'in, daha önce başka oyunlarda olduğu gibi 6 ila 12 ay boyunca Epic Game Store'a özel olup sonra başka platformlara da gelmesi beklenebilir.

Final Fantasy 7 Remake Steam
WindowsEngine.ini dosyasına göz atıldığında oyunun Steam versiyonu için bir ID kodunun ayrıldığı, ve bu ID'nin SteamDB'de "gizli" şekilde tutulduğu belirtiliyor. Oyun Steam'e  gelir mi bilinmez ancak Epic Games Store fiyatının 700 TL olduğunu belirtmek gerek.

Oyunun PC uyarlamasında, GTX 30 serisi kartların bile bazen 30 FPS'e düşmelerine sebep olan optimizasyon sorunları ve bazı temel ayarların ( Vertical Sync, Anti Aliasing gibi) oyunun ayarlar menüsünde bulunmadığı belirtiliyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2023 00:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2021 10:07
Bu tur oyunları konsolda oynicaksın ozellikle ps5 ,tê
Naru61
Naru61 20.12.2021 15:11
Çok güzel bir oyun. Steam gelsin kardeşim insanlar oynasın bu seriyi bilsin. Konsol oyuncuları biliyor zaten ama PC oyuncularına bilsin. Epic özel olmasın. Epic ile alıp veremediğim yok ama zaten uzun zamandır bekleyenler çok idi yine Steam almak isteyenler 1 sene daha bekleyecek gibi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.12.2021 15:17
Gelmemesi için neden yok ama genelde 1 yıl sonra geliyor ex ise Epic kolay kolay hemen salmaz oyunu. Birde malum yere düştü buda erken gelmesi için belki küçük bir neden olabilir. Oyunun denuvosuz çıkmasının nedeni rezil bir optimize edilmesi cidden SE konsoldan pc'ye oyun port etmesini bilmiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Final Fantasy 7 Remake Steam'e de gelebilir

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×