Final Fantasy VII Remake satış rakamları açıklandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 22.04.2020 - 12:49
Square Enix yaptığı açıklama ile Final Fantasy VII Remake için satış rakamlarını paylaştı. Firma satışlardan oldukça memnun gözüküyor.

Square Enix yaptığı açıklama ile uzun süredir beklenen ve 10 Nisan'da piyasaya çıkan Final Fantasy VII Remake satış rakamlarını paylaştı. Yapılan açıklamaya göre kutulu ve dijital satışların toplamı 3.5 milyon adeti geride bırakmış durumda. Tabi aradan geçen bu kadar kısa süreye rağmen oyuna olan ilgi ve satış rakamlarındaki başarı, Square Enix firmasını fazlasıyla memnun etmişe de benziyor.

Final Fantasy VII Remake satış rakamları açıklandı

Diğer taraftan dijital satışların beklenenin çok daha üzerinde olduğu da belirtilmiş. Firma bu konuda bir ifadeye yer vermese de bunun nedenini hepimiz çok iyi biliyoruz. Muhtemelen Covid-19 salgınının dijital taraftaki sıçramada payı oldukça büyük. Tabi kısa sürede bu rakamlara ulaşılması oyunun toplam satışları tarafındaki beklentiyi de yükseltmiş durumda. Her ne kadar orjinaline yaklaşması zor gibi gözükse de oyun muhtemelen bu rakamın çok daha ilerisine gitmeyi başaracak. Final Fantasy VII oyunu çıktığı dönem Playstation satışlarına da büyük katkı sağlamış ve kısa sürede 2 milyonu geçmişti. Farklı platformlara çıkması ile birlikte oyunun tüm dünyadaki satış rakamı ise 12.3 milyonun üzerinde.

Final Fantasy VII Remake henüz denemediyseniz oyunun ilk bölümünü içeren demosunun hala PSN'de indirilebilir olduğunu hatırlatalım. Üstelik 11 Mayıs'a kadar indirirseniz ücretsiz bir playstation temasına da kavuşuyorsunuz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2023 20:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ghost86
Ghost86 22.04.2020 16:17
Hadi Square Enix, sıra Parasite Eve 2'de!
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2020 23:23
Parasite Eve ilk oyunun Remake'i gelmeden nereye 2 geliyor? :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Final Fantasy VII Remake satış rakamları açıklandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×