Fortnite Battle Royale mobil cihazlara ve tabletlere geliyor

Fortnite Battle Royale mobil cihazlara ve tabletlere geliyor

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 9.03.2018 - 11:01
Hem de PC ve konsollar ile çapraz platform olacak.

Epic Games'in Battle Royale oyunu Fortnite, mobil cihazlara ve tabletlere geliyor. PUBG ve benzeri diğer mobil oyunların aksine Fortnite'ın mobil sürümü oyunun PC ve konsol sürümlerinin birebir portu olacak. İşin en çılgın tarafı ise yapılan duyuruda Fortnite'ın mobil sürümünün diğer platformlar ile çapraz platform olması. Yani, Fortnite'ı mobilde oynayan oyuncular PC'de ve konsollardaki oyuncular ile birlikte oyayabilecek, hatta takım bile kurabilecek.

Fortnite Battle Royale mobil cihazlara ve tabletlere geliyor

"PlayStation 4, Xbox One, PC ve Mac'deki aynı 100 kişilik Fortnite deneyimi. Aynı oynanış, aynı harita, aynı içerik, aynı haftalık güncellemeler" açıklaması ile yapılan duyuru, Fortnite severleri bir hayli mutlu etti. Tabi ki herkesin aklında oyunun nasıl çalışacağı hakkında bir çok sorusu var. Özellikle akıllı telefonların ekranında yer alacak kontroller ile PC oyuncularıyla nasıl başa çıkılacağı. Epic Games tabi ki bunu düşünmüştür. Bu sorular şimdilik aklımızda olsa da Fortnite'ı mobilde oynayacak olmamız gerçekten sevindirici bir haber. iOS kullanıcıları oyunu Pazartesi günü açılacak olan davetler ile indirebilecek. Android için henüz bir tarih verilmedi.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 11:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.03.2018 22:38
Ohaaa.....Iphone X aldıracaklar illa ha
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×