1/2

FUEL

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Hızlı olduktan sonra ne kullandığının önemi yok!
Yan yana sıralı 4 otomobil! Her birinden aynı tür müzik sesi geliyordu. R&B! Yarışçılar birer saniye arayla gaz pedallarına dokunuyorlardı. Çıkan gürültü, çevrede yarışı izlemek için gelmiş 50-60 kişiyi sağır edecek kadar fazlaydı. Gece, sokak lambaları altında, yaklaşık 300 beygirlik hız canavarları asfalta yapışmış, bir ok gibi fırlamayı bekliyorlardı. Arzuladıkları an geldi! Damalı bayrak büyük bir hız ile yukarıdan aşağıya sallanarak, yarışa start verildi! Artık yarışçılar gaz pedalına kesik kesik değil, tüm kuvvetleriyle sonuna kadar basıyorlardı. Otomobillerin hızlanma oranlarındaki fark kısa sürede kendini göstermişti. İki araba diğerlerinden bir araç boyu kadar sıyrılıp, öne çıkmayı bilmişti! Arkadaki araçlar saniye saniye daha da geriye düşüyorlardı. Sonra aniden birşey oldu! Gerideki otomobillerden bir tanesi atağa kalktı! Öyle ki yanındaki araçla arasını açması bir kaç saniye sürdü. Öndeki ikiliyi yakalaması da yine sadece bir kaç saniye... Nitro dedikleri bu olsa gerekti! Yarışı önde sürdüren ikili, aralarındaki çekişmeden arkadan gelen tehlikenin boyutlarını kavrayamamışlardı bile! Kısa süre sonra yarışı önde sürdüren iki değil, artık sadece bir otomobilden söz edilebilirdi. Ancak nitro’nun da sonu, başlangıcı olan herşey gibi gelmişti! Şimdi sıra gerideki 3 otomobildeydi...

Pause

Sokak lambaları, asfalt, nitro, R&B, 300 beygirlik hız canavarları... bunların hepsini unutun ve bunlarsız bir yarış oyunu düşünün! Mayıs ayında satışa sunulacak olan Fuel, size tüm bu yukarıda saydıklarımızı vadetmiyor. Yanlış okumadınız gerçekten de vadetmiyor! Öyle ki Fuel’de, Off-Road araçlarıyla, ATV’lerle, Jet Ski’lerle yarışma deneyimini yaşayacağız! Yapımcı koltuğuna Firetoad Software’in oturduğu Fuel, bir süre önce isim değişikliği yaşadı. Öyle ki yapım ilk olarak Everglade Rush ismiyle duyurulmuştu. Ancak yapımcı ve yayıncılar oyunun ismini Fuel olarak değiştirdi.

Yapımda bulunacağımız mekanlar bir hayli ilginç. Öyle ki Karayip’in cennet gibi atmosferinde Jet-Ski’lerimiz ile yarışırken, Fas’ın uçsuz bucaksız çöllerinde Off-Road araçlarımızı süreceğiz. Sadece bu kadar da değil; Kuzey bölgelerinin karla kaplı zeminleri de bizi ve ATV’lerimizi bekliyor!

Henüz hakkında pek bilgi verilmeyen bir puan sistemi bulunuyor oyunda. Yarış kazandıkça ya da yarış içerisinde kazandığımız puanlar ile bazı özellikler satın alabileceğiz. Bu özellik ne kadar ayrıntılı olacak bilemiyoruz ancak bunların arasında muhtemelen özel yakıtlar ve gizli müsabakalar bulunacak.