Game Builder Garage kutulu versiyonu için tarih verildi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 18.07.2021 - 13:13
Nintendo yaptığı açıklama ile geçtiğimiz ay dijital olarak çıkan Game Builder Garage oyununun kutulu sürümü için tarih verdi.

İlk olarak 11 Haziran'da Nintendo eShop'ta piyasaya sürülen Nintendo Switch için Game Builder Garage, 10 Eylül'den itibaren Avrupa'daki perakendecilerde kutulu olarak sunulacak. Game Builder Garage'a ve renkli Nodon karakterlerine daha yakından bakmak için Game Builder Garage (Nintendo Switch) fragmanına göz atın. Oyun üzerinde çalışan iki geliştiriciden oyunla ilgili bir fikir edinmek için videoya göz atın: Ask the Developer Vol. 1, Game Builder Garage. Game Builder Garage'ı denemek isteyen hevesli oyun yaratıcıları için Nintendo eShop'tan ücretsiz bir demo sürümü indirilebilir.

Game Builder Garage kutulu versiyonu 10 Eylül'de çıkacak

Game Builder Garage inceleme

Game Builder Garage kutulu versiyonu için tarih verildi

Oyunculara adım adım rehberlik eden bir dizi etkileşimli ders içeren Game Builder Garage, herkesin Nintendo'daki zihinlerden video oyunu yaratmanın temel kavramlarını önceden deneyim gerektirmeden öğrenmesine olanak tanır. Bu dersler sayesinde oyuncular, Nodon adlı renkli yaratıkları yerleştirerek ve onları birbirine bağlayarak sıfırdan nasıl oyun kuracaklarını keşfedecekler. Game Builder Garage'da her biri kendi benzersiz işlevine ve eşleşecek bir kişiliğe sahip düzinelerce Nodon var. Nodon'un yardımıyla, herkes eğlenceli, erişilebilir ve görsel merkezli bir şekilde sunulan programlama konseptleriyle boş bir sayfadan çalışan video oyunu prototipine kısa sürede geçebilir. Oyuncular derslerde ilerledikten sonra, Serbest Programlama modunda kendi oyun fikirlerini hayata geçirmeye başlamak için iyi bir donanıma sahip olacaklar. Hem derslerde hem de Ücretsiz Programlamada, bir düğmeye basit bir şekilde basarak programlama ekranı ile oyun ekranı arasında geçiş yapmak mümkündür, böylece hevesli içerik oluşturucular programlamalarını kurcalayabilir ve fikirlerini oyunda hızlı bir şekilde test edebilir.

Biraz ilham almak isteyen herkes internet üzerinden veya yerel bir kablosuz bağlantı aracılığıyla arkadaşları ve ailesiyle oyun takası yapabilir ve oyun indirebilir. Bu, oyuncuların kendi kreasyonlarından bazılarını sergilemeleri ve aynı zamanda başkaları tarafından oluşturulan oyunları kontrol etmeleri için harika bir yol olabilir. İndirilen oyunları Ücretsiz Programlama modunda incelemek ve böylece kullanılan programlama üzerindeki perdeyi aralamak bile mümkündür - oyuncuların birbirlerinin oyunlarını incelemesi ve yeni numaralar öğrenmesi için harika bir yol.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2021 08:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
Game Builder Garage kutulu versiyonu için tarih verildi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×