Geleceğin Oyun Geliştiricilerine TOGED’den Destek

Geleceğin Oyun Geliştiricilerine TOGED’den Destek

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 4.10.2016 - 17:13
TOGED Başkanı Ali Erkin TOGED’in eğitim vizyonunu anlattı

İstanbul’da katıldığı konferans çerçevesinde lise öğrencileriyle buluşan TOGED Başkanı Ali Erkin TOGED’in eğitim vizyonunu anlattı

Türk oyun sektörünün sosyal ve ekonomik gelişimi için çalışan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), kurulduğu günden itibaren büyük önem verdiği eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Ordu’nun İkizce ilçesindeki Şehit Hüseyin Akar Ortaokulunda bir teknoloji sınıf açmaya hazırlanan TOGED, Türkiye’nin farklı yerlerinde düzenlediği konferanslar ile öğrencilere ulaşıyor.

Geleceğin Oyun Geliştiricilerine TOGED’den Destek
TOGED Konferansları Devam Ediyor

Bu çerçevede İstanbul’un Kartal ilçesindeki Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir konferans düzenleyen dernek, lise öğrencilerine oyun geliştirme konusunda bilgi verdi.

Konferansta konuşan TOGED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, “TOGED’de en çok önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Ülkemizde bilişim eğitiminin öneminin kavranması ve gerek ilkokullarda, gerek çeşitli üniversitelerde yazılım ve oyun geliştirmeye yönelik derslerin ve lisans programlarının oluşturulması sevindirici bir gelişme. TOGED olarak oyun geliştirme eğitimine ilköğretimden itibaren başlanması gerektiğini düşünüyoruz ve bu bağlamda liselere de büyük önem veriyoruz çünkü oyun geliştirmeye yönelik ilk somut örneklerin buralardan çıkması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Konferansın devamında TOGED hakkında bilgi verildi ve dernek yöneticileri tarafından öğrencilere oyun yapımı ile ilgili kısa bir eğitim düzenlendi. Konferans öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla son buldu.

Ordu’da Teknoloji Sınıfı Kuruluyor

Oyun geliştirmeye yönelik eğitimler yanında Türkiye’de bilişim eğitiminin yaygınlaştırılması için de çalışan TOGED bu amaçla Ordu’nun İkizce ilçesinde bulunana Şehit Hüseyin Akar Ortaokulunda bir teknoloji sınıfı kurulmasına öncülük ediyor. Dernek tarafından bağışlanan 10 bilgisayar ile oluşturulan teknoloji sınıfı önümüzdeki günlerde açılacak. 
Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2021 14:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2016 15:08
Herşey milli olmalı düşüncesi nazi kafasıdır. Bir iktidar liberalizm i ideoloji benimsiyorsa bu düşünceyle hareket etmemelidir. Liberalizmin amacı küreselleşmek yabancı sermayeyi ülkeye getirmektir.
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2016 16:26
Ama haklısın iktidar ekonomik liberalizmi ideoloji edinmiş yani klasik liberalizm olması lazım açıklama yaptığım kavramın.
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2016 16:19
% 70 yabancı ama üretimi burda değil bu birşeye yaramaz.. Çin bugün süpergüç olma yolunda hatta süpergüç... Bütün üretim orada neredeyse ülkenin askeri bile liberalizm ile güçlenir o uçakları,tankları ABD de hükümet üretmiyor oradaki şirketler üretiyor o yüzden güçlü.
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2016 23:24
Mevcut ekonomiye bakarsan %70 yabancı sermaye zaten. O yüzden faizler doları bu kadar etkiliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2016 23:26
Teknoloji sınıfı kurulur. Tenefüslerde kapı kilitlidir. Açık olsa cs oynanır, alın size türkiye padardoksu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2016 12:35
Aralı kapatsınlar oyun sektörü gelişir zaten Türkiye'de. diyen arkadaş aral olmasaydı asosyal olurdun o yüzden dua et kapatmasınlar )
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2016 10:33
Tamamiyle içi boş,hiçbir yere gelmeyecek çabalar. Gösteriş için ise başarılı, değil ise gayet başarısız bir çaba.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2016 22:46
Cidden mi? Yani yaptığı yatırım 10 bilgisayar ve ordu da bir ortaokula :(
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×