1/4

God of War: Ghost of Sparta - Röportaj

Mahmut Saral 24.06.2010 - 10:41
Stüdyonun ortak kurucusu ve ikinci başkanı Ru Weerasuriya ile konuştuk!
God of War 3 ile yaşanan büyük heyecanın ardından, şimdi gözler PSP'ye çevrildi. Chains of Olympus'u geliştirirek PSP'nin en iyi oyunlarından birine imza atan Ready At Dawn, Ghost of Sparta'yla da iddialı geliyor. Stüdyonun ortak kurucusu ve ikinci başkanı Ru Weerasuriye ile yeni GoW oyunu hakkında konuştuk...

Mahmut Saral (MS): Bize senaryodan biraz söz edebilir misiniz?

Ru Weerasuriya (RW): Henüz açığa çıkarmak için çok erken. E3 yaklaşıyor ve önümüzdeki aylarda hikâye hakkında daha çok bilgi bulabileceksiniz.

MS: Kratos, GoW2'nin başlangıcında tanrısal özelliklerini kaybediyordu. Ghost of Sparta ise birinci ve ikinci oyun arasında geçiyor. Oyun nasıl başlayacak?

RW: Oyun Kratos'un, Ares'in tahtına çıkıp yeni Savaş Tanrısı olmasıyla başlıyor. Oyunun tam mekanikleriyle ilgili pek konuşamayacağım. E3 fuarında yaptıklarımızdan bazılarını görebileceksiniz.

God of War: Ghost of Sparta - Röportaj


MS: Chains of Olympus çok başarılıydı. Bu başarıyı geçip Ghost of Sparta'da daha iyisini yapmak için aklınızda ne gibi fikirler var?

RW: İlk oyunda yaptığımız her şeyi analiz ettik ve neleri geliştirebileceğimize baktık. Chains of Olympus, bize iyi bir God of War oyunu yapmayı öğrenmek için gereken zamanı sağladı. Ghost of Sparta'yla birlikte, ilk oyunda cesaret edemediğimiz bazı şeyleri yapabildik. Oyunu her açıdan geliştirdik. Boss'ları, düşman sayılarını, anlık oynanışı geliştirdik ve oyunun bütünlüğüne çeşitlilik getirdik.

PSP konusunda ise zorlayabileceğimiz kadar zorladığımızı düşünüyorum. Kolay olmadı, ancak platformun özelliklerini sonuna kadar kullandık.