Google 19 yaşında!

Google 19 yaşında!

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 27.09.2017 - 16:02
İyi ki doğdun Google.

1997 yılında Larry Page "googol" isimli bir arama motoru başlattı ve 19 yıl sonra hep birlikte dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan bu şirketin doğum gününü kutluyoruz. Hayatımızın neredeyse her yerinde bulunan ve hayatımızı kolaylaştıran Google için kırlarda doğum günü partisi düzenlemek lazım. Ama, onun yerine Google bize 19 adet sürpriz bırakmış.

Google 19 Yaşında

Eğer Google'a girip "google birthday surprise spinner" yazarsanız, karşınıza çarkıfelek tarzı bir çember çıkacak. Bu çemberi döndürdüğünüz zaman size bazı sürprizler sunacak olan Google, Ti-tac-toe, Solitaire, gibi oyunları oynatacak ya da sizi Google Maps ile dünyanın öteki ucuna ışınlayacak.
Google 19 yaşında!

Bir başka sürpriz ise, Goggle'a " Snake " yazınca karşınıza direkt olarak yılan oyunun çıkması. Tavsiye edilenler, resimler, sonuçlar yok. Sadece yılan oyunu var. Oyunu hem masaüstünde hem de mobilde oynayabilirsiniz. Google şu an için 160 ülkede 4.5 Milyar kullanıcıya sahip. Bununla birlikte içerisinde 123 dil desteği de bulundurmakta olan Google, ana sayfamız olarak kalmaya devam edecek.

İyi ki doğdun Google!

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2021 15:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2017 18:58
Ben de 20 :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×