Google Stadia için yeni oyunlar yolda

Berat Darıcı
Berat Darıcı 15.07.2020 - 10:44
Google Stadia için bir düzine yeni oyun duyuruldu. Servise direkt olarak eklenen oyunlarda mevcut. Hitman 1,2 ve 3 Stadia ile oynanabilir olacak.

Google Stadia önümüzdeki birkaç aylık süreçte yeni pek çok oyun ile oyuncuların dikkatini çekmek istiyor. Oyunlar arasında Hitman ve Sekiro gibi dikkat çeken isimlerde mevcut.


Hitman ve Hitman 2 için tarihler 1 Eylül 2020 olarak ayarlanmış durumda. IO Interactive tarafından geliştirilen Hitman 3 PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Google Stadia için çıkacak. Hitman 3 Stadia için Ocak 2021 içerisinde çıkacak.

Oyunlar bunlarla sınırlı değil. FromSoftware tarafından geliştirilen Sekiro: Shadows Die Twice 2020 yılının sonbaharı içerisinde Stadia üzerinden oynanabilir olacak. Servise 2K'nın spor oyunları da eklenecek. Bunlar arasında WWE 2K Battlegrounds 18 Eylül 2020 tarihinde geliyor. 21 Ağustos 2020'de PGA Tour 2K21 gelirken NBA 2K21 için sonbahar 2020 tarihini beklemeniz gerek.

Google, Stadia için desteği kesme gibi bir niyete sahip değil

Diğer oyunlar arasında Serious Sam 4, Ağustos 2020 tarihi için hedeflenmiş. Konami tarafından geliştirilen Super Bomberman R Online için gösterilen tarih ise sonbahar 2020. Bulmaca oyunu One Hand Clapping ise şu anda servise eklenmiş durumda. Hayatta kalma korku oyunu Dead By Daylight Eylül ayında Stadia ile buluşuyor.

Google Stadia için yeni oyunlar yolda

Google Stadia için gelecek neleri gösterir bilinmez. Fakat Google kolay pes etmeyecek gibi duruyor. Firma "Orcs Must Die!" oyununu Stadia ile oynanabilir duruma getirdi. "Orcs Must Die!" duyuru fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Şimdiye kadar adı geçen oyunları yetersiz bulduysanız son olarak Hello Neighbor: Hide & Seek 2020 sonunda, Outcasters sonbahar 2020 içerisinde ve Outriders yine 2020 yılının sonunda çıkacak.

Goole Stadia YouTube ile entegre çalışabiliyor. Bulut oyun hizmeti Kasım 2019 tarihinde oyuncuların karşısına çıktı. Yeterli internet bağlantınız varsa saniyede 60 kare ile 4K çözünürlüğüne kadar oyun oynama şansınız var. Elbette sistem ülkemizde de açıldıktan sonra. Stadia'nın ülkemizde ne zaman hizmete gireceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Fakat hizmete girdikten sonraki ilk rakibi Nvidia'nın GeForce Now servisi olacak. GeForce Now şu anda ülkemizde kullanılabilir durumda.

Google, eleştiri yağmuruna tutulan Stadia için açıklama yaptı.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2021 17:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2020 21:10
"de" "da" ayırmayı bilmeden nasıl makale yazıyorsunuz anlamış değilim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Google Stadia için yeni oyunlar yolda

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×