Grand Theft Auto: Vice City, 15 yıl sonra dava edildi

Grand Theft Auto: Vice City, 15 yıl sonra dava edildi

Furkan Güler
Furkan Güler 3.08.2017 - 15:32
Video oyun dünyasının sevilen oyunlarından bir tanesi olan Vice City, 15 yıl sonra tekrar gündeme geldi.
Rockstar Games'in 80'lerin ışıklı temasını anlatan Grand Theft Auto oyunu Vice City, 15 yılın ardından tekrar gündeme geldi. Vaktine göre güzel oynanış dinamikleri sunan ve sağlam bir hikayesi olan Grand Theft Auto: Vice City'nin başı, yine Lindsey Lohan olayında olduğu olduğu gibi aynı dertten muzdarip. Amerikan televizyonlarında Youree Dell Harris'in canlandırdığı Miss Cleo karakterinin, oyunda Auntie Poulet'e benzemesi yüzünden Rockstar Games mahkemelik oldu.

Youree Dell Harris geride bıraktığımız sene hayatını kaybetti. Ancak Miss Cleo karakterinin isim hakları sahibi Psychic Readers Network, Miss Cleo'nun tanıtımı için yaklaşık 100 milyon dolar harcadıklarını belirtiyor. Rockstar'ın ise kendilerine herhangi bir ücret ödemeden bu karakteri kullandıklarından dolayı davayı başlattıklarını söyleyen yapımcı firma Rocktar'a bir hayli kızgın. Aşağıda yer alan videoyu izlediğinizde Auntie Poulet'in gerçekten de Miss Cleo'ya benzediğini görebilirsiniz. Rockstar Games'in yaptığı açıkmalara baktığımızda ise tecrübeli ekibin itiraz ettiği tek konu bu olay üzerinden 15 yıl geçmiş olması. Yani Rockstar Games bir bakıma Auntie Poulet'in gerçekten de Miss Cleo'ya benzediğini kabul ediyor.

Grand Theft Auto: Vice City, 15 yıl sonra dava edildi
Gerçekten de 2002 yılında çıkmış bir oyunu dava etmek için Psychic Readers Network'ün şimdiye kadar neden beklediğini anlayamadık. Ancak olayın detayına indiğimizde Psychic Readers Network'ün vergi kaçakçılığı yüzünden devlete bir hayli borçlu olduğunu öğrendik. Aynı Lindsay Lohan'da olduğu gibi kendini akıllı sanan bir firma, Rockstar Games'ten para koparmaya çalışıyor olabilir.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 22:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2017 11:02
bizde açılsa ne olurdu acaba :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2017 00:45
Düşürsünler anca kendilerini kaç yıllık oyun. İnsan utanır be umarım ellerinde patlar açtıkları dava.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 16:27
Ya bi git teyze zati Haitilimiydin neydin sevmezdim seni.
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 22:45
Teyze zaten gitmiş
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 19:56
Şu bolume kadar bi ben gelemedim herhalde anasini satayim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 16:30
Paralar bitmiş anlaşılan. Lindsay Lohan nasıl avucunu yaladıysa bunlarda yalar. Tutup da 15 yıllık bir oyuna dava açmak nasıl bir kafanın ürünü anlamak zor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×